Živě

Elliott navázal na otce a je také šampionem NASCAR

9. listopadu 2020 09:21 - Avondale

Novým šampionem prestižní automobilové série NASCAR je čtyřiadvacetiletý Chase Elliott. V nedělním posledním závodu sezony na trati Phoenix Raceway v Avondale navázal ziskem titulu na svého otce Billa, který v tomto seriálu triumfoval před 32 lety. Oba si zároveň získali srdce fanoušků, neboť byli zvoleni nejoblíbenějšími jezdci.

 

Patrick Breen, Reuters

S kariérou se v neděli rozloučil rekordman v počtu titulů v NASCAR Jimmy Johnson. Sedminásobný šampion obsadil páté místo a v 45 letech dal seriálu sbohem po 686 závodech, z nichž 83 vyhrál. Od příštího roku chce zkusit seriál IndyCar.

"Teda to je něco: Jimmyho poslední závod, já vyhrál a jsem vítězem. To jsou chvíle, o kterých můžete jen snít. Snad se nikdy neprobudím," řekl Elliott, třetí nejmladší držitel mistrovského poháru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.