Živě

Českého hráče odvedli rovnou z plochy. Záchod je moje šatna, líčil

24. července 2021 23:17 - Tokio

Tušil, že tokijská olympiáda bude za současné situace nestandardní. Ale stolního tenistu Lubomíra Jančaříka ani nenapadlo, že pro něj bude až tak specifická. Je označen jako blízký kontakt pozitivně testovaného parťáka Pavla Širučka, a tak na turnaji funguje ve zvláštním režimu. Velmi zvláštním…

ČOV

Zatím se s nezvyklou situací Jančařík pere statečně, v prvním kole porazil hladce 4:0 Alího Chadrávího ze Saúdské Arábie.

Poté, co byl vystěhován ze svého pokoje do karanténního hotelu, jeho možnosti tréninku byly velmi omezené. Do vesnice je odvezen vždy jen jednou denně - na testy. „Přitom nám je dělají každý den ze slin i na hotelu, také PCR. V pátek přišli ještě jednou večer na další test," popisuje, jak přísně je střežen.

Jančařík na úvod OH v Tokiu hladce porazil Chadrávího

Poznal to i po příjezdu do haly Tokyo Metropolitan Gymnasium, kde před 57 lety získala Věra Čáslavská tři olympijská zlata. Místo, aby se mohl rozehrát, byl odveden do speciální místnosti s vlastním hlídačem.

Alí Chadráví ze Saúdské Arábie na úvod olympijského turnaje prohrál s Lubomírem Jančaříkem

Thomas Peter, Reuters

„Nechali mi úplné minimum. Rozehrávací stůl jsem měl k dispozici 45 minut, předtím a potom musím být schovaný někde na záchodě, což je moje šatna, nebo v izolační místnosti," líčil.

„Musím být pořád mimo ostatní. Do haly můžu až za nimi. Sice nastupujeme společně se soupeřem, ale stojím celou dobu někde v izolaci, pak mi řeknou, že můžeme jít, a jdeme ke stolu společně," popisoval.

Karanténa? Šílené, nejhorší turnaj! Nikdo neví, co bude, hořekují nešťastní Češi

To samé po vítězném zápasu. Hráči standardně procházejí kolečkem rozhovorů pro televizi, rozhlas a psaná média, jenže Jančaříka do mixzóny nepustili a spolu se svým trenérem Josefem Plachým byl z plochy odveden rovnou do útrob haly.

Nelehká situace pro 33letého rodáka z Hodonína. „Ale pro mě je hlavní, že hraju," opakuje. „I když můj výkon nebyl perfektní, byla tam chuť a o to jde," pochválil se za zápas, v němž soupeři dal naději jen v koncovce prvního setu.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

„Po dobrém začátku jsem někde lítal hlavou. A většinou to tak bývá, že soupeř stoupá, když vy padáte. Jsem moc rád, že jsem zvládl ten první set, byl extrémně důležitý," věděl Jančařík, který tak vylepšil svou bilanci z olympiády v Riu, kde prohrál hned první zápas.

Dalším soupeřem Jančaříka bude Kazach Kirill Gerassimenko v neděli od 8.30 SELČ.

NADĚJE PRO TOKIO 2021

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..