Živě

První hráč světa přišel kvůli koronaviru o start na olympiádě

25. července 2021 10:24 - Tokio/Praha

První hráč světového golfového žebříčku Španěl Jon Rahm přišel kvůli koronaviru o start na olympijských hrách. Pozitivní výsledek testu měl přitom i v červnu nedlouho předtím, než vyhrál major US Open. Ze stejného důvodu nebude v Tokiu startovat ani Američan Bryson DeChambeau, další člen elitní desítky.

 

Rebecca Naden, Reuters

Rahm musel dva týdny před US Open kvůli pozitivnímu testu odstoupit před finálovým kolem z turnaje PGA The Memorial v Dublinu, kde měl v čele náskok šesti ran. Koronavirus se u něj objevil i před odletem na olympijské hry stejně jako u šestého hráče žebříčku DeChambeaua.

Toho ve výběru USA vymění Patrick Reed, pokud projde covidovým protokolem. Rahma španělský golfový svaz nikým jiným nenahradí.

Českého hráče odvedli rovnou z plochy. Záchod je moje šatna, líčil

"Jsem hluboce zklamaný, že nebudu moci reprezentovat tým USA na olympijských hrách," uvedl DeChambeau, vítěz loňského US Open, v oficiálním prohlášení. V Japonsku měl startovat spolu s Collinem Morikawou, jenž před týdnem vyhrál British Open, Justinem Thomasem a Xanderem Schauffelem.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

Reed musí dnes a v pondělí absolvovat dva testy na koronavirus, a pokud bude mít negativní výsledky, může v Tokiu soutěžit. Šampion Masters z roku 2018 by tak navázal na svůj start při obnovené premiéře golfu pod pěti kruhy v Riu de Janeiro, v Brazílii v roce 2016 obsadil 11. místo.

První kolo olympijského turnaje je v Kasumigaseki Country Clubu na programu ve čtvrtek.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..