Rubriky:

Atletika

Italský chodec Schwazer je opět podezřelý z užití dopingu

22. června 2016 10:35 - Řím

Olympijský vítěz v chůzi z roku 2008 Alex Schwazer má opět problémy kvůli dopingu. Italský reprezentant, jemuž vloni v dubnu vypršel trest, měl podle italských médií znovu pozitivní test. Nová kontrola vzorku odebraného na začátku ledna, kterou laboratoř provedla poté, co se Schwazer v květnu kvalifikoval na hry do Ria de Janeiro, ukázala stopy neupřesněné zakázané látky.

 

Alessandra Tarantino, ČTK/AP

Italská atletická federace listu Gazetta dello Sport potvrdila, že dostala vyrozumění o nestandardním výsledku testu. Schwazerův právník nicméně označil informace listu za "nepravdivé a neuvěřitelné" a pohrozil žalobou.

Schwazer, jenž na hrách v Pekingu v roce 2008 ovládl chodecký závod na 50 kilometrů, byl o čtyři roky později vyloučen z londýnské olympiády, před níž měl pozitivní test na EPO. K dopingu se přiznal a dostal trest na tři a půl roku. Na olympijské hry do Ria se nominoval na začátku května, kdy při svém prvním startu po odpykání trestu vyhrál závod na 50 km na mistrovství světa chodeckých družstev v Římě.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.