Živě

Ruská biatlonistka Uškinová bude závodit za Rumunsko

1. dubna 2021 18:31 - Moskva/Praha

Ruský biatlon přijde o další závodnici. Natalja Uškinová, čerstvá mistryně země ve stíhacím závodě, chce od příští sezony startovat pod vlajkou Rumunska, píše ruský server sport.express. Čtyřiadvacetiletá závodnice si v srpnu loňského roku podala žádost na IBU a v listopadu už obdržela rumunské občanství.

 

Twitter @sportexpress

„U nás se mnou nikdo na toto téma nehovořil, nikdo mě nepřemlouval, abych si to rozmyslela. A já už ani nechci a nemůžu. Už jsem v této věci podnikla rozhodující kroky, nelze to vzít zpět," řekla Uškinová novinářům s tím, že jejím hlavním cílem jsou olympijské hry v roce 2022 v Pekingu.

Ve čtvrtek vyhrála na ruském šampionátu v Chanty-Mansijsku stíhací závod, i s jednou chybou na střelnici byla v cíli o 8,6 sekundy dříve než Larisa Kuklinová. Třetí místo obsadila Uljana Kajševová, další členka elitního ruského výběru ve Světovém poháru. Ruská biatlonová jednička Světlana Mironovová skončila se sedmi trestnými koly až čtrnáctá.

Ruská biatlonistka Podčufarovová chce závodit za Slovinsko

Už v minulosti mohli Rusové litovat ztrát. Hned tři zlaté olympijské medaile vybojovala pro Slovensko Anastasia Kuzminová, rodačka z Ťumeně, která získala pas nové vlasti v roce 2008. Také slavná Darja Domračevová nejprve závodila za sbornou, až v roce 2005 debutovala v běloruském týmu, jehož barvy nyní hájí i v Rusku narozené sestry Jelena a Irina Kručinkinovy.

mm, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.