Zemanová vyhrála na ME jeden zápas, Pulkrábek vypadl v 1. kole

16. dubna 2021 13:24 - Lisabon

Judistka Věra Zemanová vyhrála na mistrovství Evropy jeden zápas. V kategorii do 57 kilogramů dnes na šampionátu v Lisabonu udolala bronzovou medailistku z mistrovství světa 2019 Julii Kowalczykovou. Jednadvacetiletá Češka o dva roky starší Polce oplatila porážku z únorového Grand Slamu v Tel Avivu. Zvítězila na wazari.

 

@czechjudo, Twitter

Ve druhém kole pak Zemanová nestačila na Minu Libeerovou. Třiadvacetileté Belgičance, nad níž zvítězila na pražském turnaji European Open, podlehla na ipon.

Hned po prvním zápase skončilo mistrovství Evropy pro Davida Pulkrábka. V duelu kategorie do 60 kilogramů s Angelem Pantanem sice bodoval jako první, ale minutu před koncem neustál atak italského soupeře a prohrál.

Český judista David Klammert.

Český svaz juda

Na evropském šampionátu v Lisabonu půjdou do akce ještě čtyři čeští judisté v čele s olympijským šampionem Lukášem Krpálkem, jehož kategorie nad 100 kilogramů je na programu v neděli.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.