Stáj Vini Zabú kvůli dopingu dvou cyklistů odstoupila z Gira

15. dubna 2021 15:11 - Řím

Italská cyklistická stáj Vini Zabú odstoupila z letošního Gira d'Italia. Druhodivizní celek tak učinil kvůli hrozícímu trestu od Mezinárodní cyklistické unie za doping dvou jezdců.

 

Twitter

V únoru měl při namátkové kontrole pozitivní test na krevní doping Matteo De Bonis, už loni v říjnu byl z Gira po dvou pozitivních testech na zakázaný enobosarm vyloučen Matteo Spreafico.

A pokud se v jednom týmu objeví dva dopingové případy během roku, nesmí se podle pravidel UCI celá stáj účastnit závodů 15 až 45 dnů. Vini Zabú sice pochybení odmítlo, ale z Gira, které začne 8. května v Turíně, odstoupilo.

Pidcock vyhrál Brabantský šíp před favorizovaným Van Aertem

"Rozhodli jsme se tak z lásky k cyklistice a i přesto, že jsme prokázali, že máme v týmu nejpřísnější antidopingová opatření," uvedla stáj v prohlášení. "Naše vyšetřování také prokázalo nevinu našich jezdců i ostatních členů týmu," dodala.

Cyklisté týmu Vini Zabú kvůli dalšímu dopingu zřejmě přijdou o Giro

Vini Zabú, které mělo na Giru startovat díky divoké kartě, v pelotonu nahradí tým Androni Giocattoli-Sidermec. Informovali o tom pořadatelé závodu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.