Ostravští volejbalisté ukončili domácí neporazitelnost Jihostroje

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic po sérii 13 vítězství v extralize podruhé za sebou prohráli. Se soupeřem z Ostravy navíc přišli o domácí neporazitelnost, v dohrávce 17. kola před vlastními diváky dokonce neuhráli ani set a podlehli za 80 minut hry 21:25, 23:25 a 18:25.

Ilustrační snímek.

Hosté na jihu Čech uspěli s taktikou riskantního podání a perfektně bránili. "Hráli jsme odvážně. Byli jsme lepší na servisu a na příjmu. Měli jsme pak jednodušší obranu," pochvaloval si trenér Jan Václavík.

Koncovku úvodního setu rozhodl třemi přímými body ze servisu Janků. Ostravští hráči sami neměli problémy s příjmem a těžili z nahrávek Podlesného. V zisku druhého setu jim nezabránilo hlasité burcování domácího trenéra Reného Dvořáka ani změny v sestavě soupeře. Rozdíl v kvalitě podání se projevil i v třetí sadě. Jihočeši servisem tlak nevyvíjeli a na případný obrat neměli nárok.

"Propadli jsme na příjmu a následně potom na obraně. Věděli jsme, s čím Ostrava přijede. Vycházelo jim všechno, na co šáhli. My jsme se pak dostali pod deku. Nikdo z hráčů nezahrál svůj standart," konstatoval domácí kouč. "Výsledek 0:3 doma je ostuda," dodal kapitán Radek Mach.

Ostravský tým je po třetím vítězství za sebou nově pátý v tabulce, České Budějovice po třetí porážce v sezoně vedou před Libercem jen o bod. Jihostroj dosud prohrál jen v říjnu v Karlových Varech a v minulém kole v hale předposledního Zlína, v obou případech uhrál alespoň set.