Házenkáři Plzně porazili v úvodním finále Karvinou

Házenkáři Plzně porazili v úvodním finále play off extraligy obhájce titulu Karvinou na domácí palubovce 31:27. Osmi brankami se na vítězství podílel nejlepší střelec utkání Jan Stehlík. Repríza loňského souboje o zlato pokračuje ve středu v Karviné.

Ilustrační snímek.

Plzeň, která je ve finále pošesté za sebou, vedla v poločase o jediný gól. Ve druhé půli si domácí vypracovali až sedmigólový náskok, ale Baník ještě dokázal zápas zdramatizovat.

Dvě minuty před koncem snížila Karviná na rozdíl dvou gólů, ale poté Michal Brůna v útoku neuspěl, a když následně Jan Chmelík zaznamenal třicátou trefu Talentu, bylo o vítězi rozhodnuto. Skóre uzavřel ze sedmimetrového hodu Stehlík, předtím byl ještě vyloučen Brůna.

Plzeň a Karviná kralovaly už dlouhodobé části extraligy, v konečné tabulce je dělil bod. Oba vzájemné zápasy skončily výhrou domácího týmu o dvě branky. Karviná má 11 českých titulů, Plzeň pět.