Kolocová má čtvrtý titul z písku, první s Kvapilovou

11. září 2016 18:59 - Brno

Kristýna Kolocová je počtvrté mistryní republiky v beachvolejbalu a potřetí za sebou ho získala s jinou spoluhráčkou. V brněnské Olympii se radovaly s Michalou Kvapilovou a korunovaly zlatem první společnou sezónu. Turnaj mužů ovládli Jindřich Weiss a Martin Tichý, jenž je českým šampiónem potřetí a rovněž prvně s Weissem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kolocová s Kvapilovou při neúčasti olympioniček Markéty Slukové s Barborou Hermannovou splnily roli nasazených jedniček. V šesti zápasech ztratily jen jeden set a vydařený víkend korunovaly jasnou výhrou ve finále nad Šárkou Nakládalovou s Hanou Skalníkovou 21:13, 21:15.

Loni Kolocová vyhrála mistrovství republiky právě se Skalníkovou, předtím v letech 2011 a 2014 s dlouholetou parťačkou Slukovou.

"I když jsme prohrály jen jeden set, tak cesta k titulu nebyla jednoduchá. Po vítězství na červencovém mistrovství (střední) Evropy v Praze bereme titul jako úspěšnou tečku za vydařenou sezónou," uvedla Kolocová.

Weiss a Tichý, nasazené trojky, došli k titulu přes jednu porážku v základní skupině (s párem Dumek, Lébl), ve finále pak zdolali zkušené matadory Přemysla Kubalu s Petrem Benešem 21:15 a 22:20. Ve druhém setu ale museli odvracet setbol. Čtyřicátníci Kubala a Beneš tak zůstali na pěti titulech.

"Titulu si v mimořádně nabité startovní listině vážíme, jen podtrhl naši úspěšnou sezónu. Přes prohru ve skupině jsme dokázali projít až do finále a domácí brněnské prostředí nám moc pomohlo zdolat zkušené legendy. Fanoušci byli skvělí," řekl Weiss.

Mistrovství ČR v plážovém volejbalu v Brně:
Muži:
Finále:
Weiss, Tichý - Kubala, P. Beneš 2:0 (15, 20),
o 3. místo:
Perušič, Schweiner - Dumek, Lébl 2:1 (-19, 15, 13)
Ženy:
Finále:
Kolocová, Kvapilová - Nakládalová, Skalníková 2:0 (13, 15)
o 3. místo:
Jakubšová, Vorlová - Nováková, A. Dostálová 2:0 (11, 16)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: