Živě

Jendrišák a Krupnová jsou znovu nejlepšími florbalisty sezony

21. června 2019 20:30 - Praha

Útočníci Matěj Jendrišák z Linköpingu a Eliška Krupnová z Pixba Wallenstam nadále vládnou anketě Florbalista sezony. Třicetiletý Jendrišák kraluje hodnocení nejlepších českých hráčů pošesté za sebou a celkově triumfoval poosmé. Krupnová, která v neděli oslaví 26. narozeniny, vyhrála počtvrté a překonala rekord Ilony Novotné. Oceněni byli na slavnostním vyhlášení v baru Lokomotivka v pražské O2 areně.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jendrišák v kategorii Florbalista sezony zvítězil suverénně se 499 body. Měl náskok 45 bodů před dalším útočníkem Adamem Delongem z Vítkovic, o dalších 27 bodů zaostal třetí Jiří Curney z Mladé Boleslavi.

Za posledních devět ročníků sesadil Jendrišáka z trůnu jen v roce 2013 Milan Tomašík. S osmi prvenstvími i se šesti triumfy za sebou je Jendrišák rekordmanem ankety. V úvodních třech ročnících vyhrál Radim Cepek, dvakrát zvítězili Martin Ostřanský a Milan Fridrich, jednou Pavel Kožušník, Daniel Folta a Tomašík.

Krupnová dostala 549 bodů a o 164 bodů předčila spoluhráčku z Pixba Denisu Ratajovou. Třetí místo obsadila Martina Řepková z Chodova (351).

Krupnová překonala Novotnou, která vyhrála třikrát v řadě v sezonách 2006/07 až 2008/09. Dvakrát ovládly anketu Magdalena Kotíková (v roce 2005 pod rodným jménem Šindelová), Radka Nečásková a Denisa Billá, jednou Kamila Bočanová, Eliška Vrátná (pod rodným jménem Křížová), Jana Christianová, Anet Jarolímová a Hana Sládečková.

Nejužitečnějším hráčem superligy byl v hlasování florbalistů vybrán počtvrté za posledních pět let Curney. V ženské extralize získala ocenění poprvé Martina Řepková z Chodova.

Nejlepším brankářem se stal podruhé za sebou Lukáš Souček z Vítkovic, brankářkou sezony je Nikola Příleská rovněž z mistrovských Vítkovic. Vítězství v anketě o nejlepšího juniora obhájil Filip Langer ze Střešovic. Ocenění pro nejlepší juniorku patří Elišce Chudé z Jižního Města.

Nejlepším trenérem mužů byl zvolen stejně jako loni Pavel Brus z Vítkovic a v ženské kategorii patří prvenství Tomáši Martiníkovi z Vítkovic.

Nejlepší dvojicí rozhodčích byli vyhlášeni pojedenácté za sebou Petr Černý a Jiří Janoušek, kteří vyhráli už pošestnácté z 18 ročníků a naposledy, protože ukončili kariéru.

ČTK

Časová osa: Florbal

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..