Cíl? Vybojovat start na olympiádě, říká boxer Chládek před MS

23. září 2011 20:01

Je mu teprve 21 let, ale už se chystá na svoje třetí mistrovství světa. Českého boxerského reprezentanta Zdeňka Chládka čeká na přelomu září a října v Baku i boj o olympijské letenky do Londýna. „Je to moje velká meta a udělám pro její splnění maximum,“ říká největší české želízko ve světovém amatérském ringu v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Lukáš Táborský, Právo

Jaká byla příprava na Baku?
Především dlouhá. Trvala tři měsíce. Na začátku jsme si prošli peklem při kondičním soustředění v Harrachově. Následovaly sparringy a já jsem navíc chodil trénovat s fotbalisty Krupky u Teplic. Hrál jsem i přáteláky a měl jsem být nominovaný i na soutěžní zápas. Ale netroufl jsem si na to z obav před zraněním. Přece jen je mojí doménou jen box a bylo by škoda, abych kvůli doplňkovému sportu měl nějaké zdravotní nesnáze.

Na světový šampionát jedete už potřetí. Bude turnaj v Ázerbajdžánu pro vás po Chicagu 2007 a Milánu 2009 něčím specifický?
Všechna mistrovství světa beru stejně. Ale přece jen mám před sebou vidinu olympijského Londýna a z tohoto pohledu přikládám Baku stěžejní význam ve svojí kariéře. Slíbit umístění, zaručující nominaci na olympiádu, ale nemůžu. Udělám pro to však maximum.

Boxeři potřebují kromě síly a techniky i velkou psychickou odolnost. Jak jste na tom v tomto ohledu?
Poprvé jsem na olympiádu začal pomýšlet a usilovně trénovat už před čtyřmi lety. A teď přichází období, kdy bych měl tu dřinu zúročit. Na tréninku jsem se v poslední době cítil výborně a snad mi to vydrží. Nějaké tlaky si momentálně nepřipouštím. Máme za sebou i konzultace s psychologem.

Co víte o prostředí v dějišti světového šampionátu?
Nedávno jsem byl na turnaji v Arménii. A to, co bude v Baku, neřeším. Chci se soustředit jen sebe, hodlám se zdržovat na hotelovém pokoji a s procházkami po městě nepočítám.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.