Francie - Slovensko 2:4SESTŘIH: Slovensko se díky výhře nad Francií významně přiblížilo čtvrtfinále

Slovenští hokejisté porazili na mistrovství světa v Ostravě Francii 4:2, na turnaji vyhráli čtvrté utkání za sebou a posunuli se na třetí místo tabulky skupiny B. Dvěma góly a asistencí se na vítězství podílel útočník Libor Hudáček. Francie je po čtvrté porážce šestá.

Sestřih zápasu Francie–SlovenskoVideo: Česká televize

Po oboustranně opatrném úvodu mohl otevřít v 5. minutě skóre Slafkovský, brankáře Ylönena ale nepřekonal. Nemec následně trefil tyč. Slováci si poté zahráli dvě přesilové hry za sebou, výraznější šance si ale nevypracovali. Nebezpečná byla jen Daňova teč.

Dvě přesilovky v rychlém sledu po sobě si poté zahráli i Francouzi, neboť Regenda byl vyloučen bezprostředně po svém prvním návratu na led. Jeho spoluhráči ale čtyři minuty v oslabení ustáli a Regenda se jim poté odvděčil gólem čtyři sekundy před koncem první třetiny.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Hned po přestávce Slováci nevyužili krátkou přesilovku čtyři na tři, ve hře čtyři na čtyři se ale prosadil Hudáček. Třinecký útočník překonal Ylönena i v polovině zápasu a dal pátý gól na turnaji. Francie ještě ve druhé třetině snížila, když Hlavaje překvapil pohotovým zakončením Treille.

Do třetí třetiny místo Ylönena nastoupil Papillon, i on ale kapituloval. S Regendovou příležitostí si ještě poradil, ve 49. minutě ale skončila za jeho zády Grmanova střela, kterou tečoval jeden z jeho spoluhráčů. Poslední slovo měl nakonec obránce Chakiachvili, který sedm sekund před koncem zmírnil porážku Francie na 2:4.

Mistrovství světa v hokeji
Skupina B (Ostrava):
Francie–Slovensko 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Treille (T. Bozon, Auvitu), 60. Chakiachvili (Rech) – 20. Regenda (Grman, Cingeľ), 23. Hudáček (Nemec, Slafkovský), 30. Hudáček, 49. Grman (Tatar, Hudáček). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Fraňo (ČR) – Hofer (Něm.), Lundgren (Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9109.
Francie: Ylönen (41. Papillon) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Bertrand, Claireaux, Perret – Dair, Bellemare, T. Bozon – Bruche, Boudon, Rech – Treille, Addamo, K. Bozon – Simonsen. Trenér: P. Bozon.
Slovensko: Hlavaj – Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Koch, Golian, Gajdoš – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Hudáček, Cingeľ, Tatar – Daňo, Sukeľ, Kudrna. Trenér: Ramsay.