SESTŘIH: Litvínov ovládl derby a jde před Spartu!

Podkrušnohorské derby v 8. kole extraligy bylo v režii rozjetého Litvínova, který na ledě Karlových Varů zvítězil 4:1 a zapsal sedmou výhru v řadě. Chemici jsou v tabulce druzí se stejným bodovým ziskem jako první Pardubice, které ale mají lepší skóre. Energie doma ztratila body poprvé v sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Litvínov 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Že to nebude ideální duel pro Energii, naznačil už samotný úvod. Nepříjemně se totiž srazili domácí útočníci Rachůnek s Grígerem, který otřeseně kulhal na střídačku.

Karlovy Vary - Litvínov, srážka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov se navíc uvedl rychlým gólem. Už ve 3. minutě se tvrdou střelou zpoza kruhu prosadil útočník Ondřej Jurčík.

Karlovy Vary - Litvínov 0:1 (3. Jurčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 9. minutě už to bylo 2:0 pro hosty. Střelou zápěstím od modré překonal karlovarského brankáře Dominika Frodla lotyšský obránce Janis Jaks.

Karlovy Vary - Litvínov 0:2 (9. Jaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se ale rychle oklepali. Ve 13. minutě se střelou nad beton k pravé tyči prosadil obránce Dalimil Mikyska.

Karlovy Vary - Litvínov 1:2 (14. Mikyska)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. Litvínovští přidali další gól. Po úniku dva na jednoho se trefil Petr Koblasa, jenž zužitkoval povedenou přihrávku Nicolase Hlavy.

Karlovy Vary - Litvínov 1:3 (24. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě se nádherným zákrokem proti dorážce Rachůnka blýskl strážce litvínovské svatyně Šimon Zajíček.

Karlovy Vary - Litvínov, zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Gólový účet urkání se uzavřel už ve 28. minutě. David Kaše se prokličkoval do pásma, předal puk Marku Baránkovi a ten střelou z mezikruží navýšil vedení na konečných 4:1.

Karlovy Vary - Litvínov 1:4 (28. Baránek)

8. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. D. Mikyska (O. Beránek, Černoch) - 3. Jurčík (Havelka, Demel), 9. Jaks (D. Kaše), 24. Koblasa (Hlava), 28. Baránek (D. Kaše). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš - Hynek, Hnát. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 5477.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Dlapa, Havlín, Stříteský, Pulpán, D. Mikyska - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, T. Redlich - O. Procházka, Kofroň, Koffer. Trenér: Bruk.
Litvínov: Zajíček - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O.Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Jurčík. Trenér: Mlejnek.