SESTŘIH: Liberec přehrál Kohouty a slaví další domácí triumf

Hokejisté Liberce zvítězili v pondělní dohrávce 11. kola extraligy na domácím ledě 4:1 nad Olomoucí. Bílí Tygři v této sezoně před vlastními fanoušky doposud neokusili hořkost porážky a připsali si již čtvrtý domácí triumf.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí tygři Liberec vs. HC OlomoucVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Domácí se bleskově ujali vedení. Dvaadvacetiletý liberecký útočník Adam Najman ve 2. minutě svižnou a přesnou střelou pod horní tyčku překonal gólmana Kohoutů Jakuba Sedláčka.

Liberec - Olomouc 1:0 (2. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sedláček pak v 9. minutě vytasil parádní zákrok. Liberec se mohl prosadit z přesilové hry, T.J. Melancon po efektivní otočce přesně přihrával, britský útočník Oscar Flynn pálil do odkryté klece, gólman Kohoutů ale hbitým přesunem a pohotovou lapačkou dvoubrankovému náskoku libereckých zabránil.

Liberec - Olomouc, zákrok Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po změně stran bylo srovnáno. Ve 21. minutě se Jan Bambula zpoza branky vynořil před Danielem Králem, kterého střelou z otočky překonal. Asistenci zaznamenal Dalibor Řezníček.

Liberec - Olomouc 1:1 (21. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhém dějství na ledě začalo jiskřit a došlo i na pěstní přestřelku. Hlavními aktéry byli T.J. Melancon a Aaron Chmielewski.

Liberec - Olomouc, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí Ian McCoshen si ve třetím dějství počíhal na olomouckého Roka Macuha a nešetrným zákrokem ho ramenem trefil do obličeje. Od rozhodčích za to ale vyfasoval jen dvě minuty.

Liberec - Olomouc, faul Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílým Tygrům vrátil vedení zpět Oscar Flynn. Nejprve se až před Sedláčka rozjel Adam Najman, přihrávkou pak našel spoluhráče, který se nemýlil.

Liberec - Olomouc 2:1 (47.Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvoubrankový náskok domácích obstaral v 55. minutě utkání Michal Ivan. Oscar Flynn se pěkně uvolnil u modré čáry a přihrávkou našel slovenského beka, který bezchybně zakončil pod horní tyčku.

Liberec - Olomouc 3:1 (55. Ivan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prázdné branky jistil vítězství Liberce v 59. minutě Jakub Rychlovský.

Liberec - Olomouc 4:1 (59. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 11. kola hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. A. Najman (Rychlovský, Hawryluk), 47. Flynn (A. Najman), 55. M. Ivan (Flynn, D. Král), 59. Rychlovský (Derner) - 21. Bambula (Řezníček, J. Knotek). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Lederer, Blažek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3956.
Liberec: D. Král - Melancon, M. Ivan, T. Galvas, McCoshen, Knot, J. Dvořák, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Flynn - Hawryluk, Bulíř, J. Pérez - Kelly Klíma, A. Najman, Rychlovský - Pekař, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Rašner - Bambula, J. Knotek, Navrátil - P. Musil, Macuh, Chmielewski - Orsava, Nahodil, Klimek - Kucsera, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.