SESTŘIH: Vítkovice třikrát srovnaly, ale i druhé derby nakonec vyhrál Třinec

Také druhé moravskoslezské derby v sezoně patřilo hokejistům Třince. Ovládli třetí třetinu a zvítězili 6:3. Ostravané před necelými deseti tisíci diváky ve vyprodané hale třikrát o gól prohrávali, třikrát ztrátu dotáhli, ale na trefu vítkovického odchovance Daniela Kurovského z 51. minuty už odpověď nenašli a naopak ještě dvakrát inkasovali. Obhájce titulu si tak v 17. kole extraligy připsal devátý zápas v řadě s bodovým ziskem.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Oceláři Třinec 3:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třineckou pohodu dokumentoval hned v úvodu Pánik. Otevíral skóre, trefil se ve druhém utkání v řadě.

Vítkovice - Třinec 0:1 (3. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z mezikruží v 5. minutě vyrovnal Dej a naznačil, že v derby favorit uspět nemusí.

Vítkovice - Třinec 1:1 (5. Dej)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radoval se i Lakatoš. To už ve druhé třetině. Rozhodčí v 25. minutě signalizoval, že padl gól, u videa však všechno bylo vyhodnoceno jinak. Puk vůbec nepřešel brankovou čáru.

Vítkovice - Třinec, neuznaný gól LakatošeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně, ve 30. minutě, kdy byl právě Lakatoš na trestné lavici, se trefil Daňo a vrátil vedení mistrovi.

Vítkovice - Třinec 1:2 (30. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovický Fridrich po kontaktu s Nedomlelem narazil do třineckého Hudáčka a otřesený zamířil na střídačku, kde si ledoval zátylek.

Vítkovice - Třinec, srážka Fridricha s HudáčkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nástup do třetí třetiny velkolepě vyšel Vítkovicím. Mueller dokázal srovnat.

Vítkovice - Třinec 2:2 (41. Mueller)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 48. minutě vracel vedení na stranu Třince Nestrašil.

Vítkovice - Třinec 2:3 (48. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelou minutu později ale znovu úřadoval Mueller, když se podruhé postaral o vyrovnání.

Vítkovice - Třinec 3:3 (49. Mueller)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přestřelka neměla konce. V 51. minutě Kurovský vrátil vedení Třinci.

Vítkovice - Třinec 3:4 (51. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté pak definitivně nasadili k ničeni regionálního rivala. V 54. minutě se trefil Voženílek.

Vítkovice - Třinec 3:5 (54. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelou minutu později se prosadil Hudáček - 3:6.

Vítkovice - Třinec 3:6 (55. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru o sobě ještě dali vědět domácí fanoušci. Poté, co zasypali led konfetami, se pěknou chvíli nehrálo.

Vítkovice - Třinec, vítkovičtí fanoušci zaházeli led konfetamiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

17. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 5. Dej (Krejsa, Zeleňák), 41. Mueller (Mikuš, Machovský), 48. Mueller (Raskob, Mikuš) - 3. Pánik (Kundrátek), 30. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 48. Nestrašil (Marinčin), 51. Kurovský (Smith, Čacho), 54. Voženílek (Pánik, M. Růžička), 55. L. Hudáček (Daňo, Nestrašil). Rozhodčí: Obadal, Šír - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 9833 (vyprodáno).
Vítkovice: Machovský (55. Klimeš) - Raskob, Mikuš, Zeleňák, Percy, L. Kovář, Gewiese, Prčík - Mueller, Chlán, Roberts Bukarts - Lakatoš, Krieger, Kalus - Šedivý, Berisha, Fridrich - Lednický, Dej, Krejsa. Trenér: Trnka.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, M. Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.