SESTŘIH: Kladno na Spartu neumí! Obrat favorita řídil dvougólový kapitán

Hokejisté Sparty sice na Kladně inkasovali už po 27 vteřinách, nakonec ale díky výhře 3:2 berou všechny body. Pražané zdolali Rytíře už posedmé za sebou. Pod páteční triumf v 17. kole se výraznou měrou podepsal kapitán Řepík, jenž skóroval dvakrát a v sezoně tak už má na svém kontě devět gólů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Sparta Praha 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí nenastupovali v roli favoritů, ale dostali se do vedení. Krejčíkovu chybu už ve 27. sekundě potrestal Kusý.

Kladno - Sparta 1:0 (1. Kusý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže pak slavila sparťanská ofenziva. V 6. minutě z levého kruhu srovnával při přesilovce Chlapík.

Kladno - Sparta 1:1 (6. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrat v 18. minutě dovršil Řepík.

Kladno - Sparta 1:2 (18. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tentýž hráč potrestal Kladno ve 33. minutě při přesilovce za Melkovo držení.

Kladno - Sparta 1:3 (33. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenští nesložili zbraně. Ve 48. minutě vykřesal naděje na bodový zisk Tralmaks.

Kladno - Sparta 2:3 (48. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na víc se ale domácí nezmohli. Těsný náskok Sparta uhájila i při Němečkově vyloučení a při power play domácích.

Po sérii tří výher podruhé za sebou Kladenští nebodovali a doma prohráli šesté z osmi utkání v sezoně. Pražané si spravili chuť po úterní porážce v Pardubicích 3:4 a připsali si čtvrté vítězství z posledních pěti utkání.

17. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Kusý (Klepiš), 48. Tralmaks (Martenet, Kusý) - 6. Chlapík (Kempný), 18. Řepík (Chlapík, Sobotka), 33. Řepík (Chlapík, Kempný). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Špůr, Hnát. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Diváci: 4415.
Kladno: Brízgala - Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Sideroff, Pytlík, Frolík - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Jarůšek, Babka, Strnad. Trenér: Vejvoda.
Sparta: Kořenář - Moravčík, Krejčík, Mozík, Kempný, Irving, Němeček, Mikliš - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, Horák, Forman - Kestner, Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.