SESTŘIH: Třinec skolil udatné Rytíře a bodoval popatnácté v řadě

Mistrovský Třinec dokázal v urputné bitvě přetlačit hokejisty Kladna 4:3 v prodloužení. O bodu navíc pro obhájce titulu rozhodl svým druhým zásahem v utkání Daniel Voženílek. Třinec bodoval popatnácté v řadě. Kladno dovedl k cennému bodovému zisku dvougólový Eduards Tralmaks.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Rytíři Kladno 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Vlažný úvod domácích šampionů Kladno rychle potrestalo. Ve 4. minutě nedal Mazancovi šanci parádní ranou Tralmaks a poslal Rytíře do vedení.

Třinec - Kladno 0:1 (4. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině úvodního dějství Oceláři dočkali vyrovnání. Trefu Pánika však museli rozhodčí potvrdit až po přezkoumání u videa.

Třinec - Kladno 1:1 (10. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem Rytíři, kteří ztratili sedm partií v řadě, se vyrovnávacím gólem zlomit nenechali. Ještě před první přestávkou se z přesilovky prosadil opět Lotyš Tralmaks a svým jedenáctým zásahem znovu poslal Kladno do vedení.

Třinec - Kladno 1:2 (17. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A souboj mezi kladenským Tralmaksem a slovenským útočníkem Třince Pánikem pokračoval i ve druhé části. Již po 46 sekundách využil střelec domácích přesilovku a zajistil Ocelářům srovnání.

Třinec - Kladno 2:2 (21. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A nálada ve Werk Aréně mohla být ještě veselejší. Po Jeřábkově nahození kotouč vyplaval na brankovišti, kde se k němu jako první dostal Voženílek. Kladenský gólman Bow však skvělým zákrokem šanci Třince zmařil a udržel vyrovnaný stav.

Třinec - Kladno, zákrok kladenského BowaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 43. minutě byl třinecký Polášek dalším, kdo si na kladenském brankáři vylámal zuby.

Třinec - Kladno, další zákrok kladenského BowaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později už však ani kladenský fantom nestačil. Voženílek se prosadil tečí z bezprostřední blízkosti a poslal Třinec do vedení.

Třinec - Kladno 3:2 (45. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdo čekal, že bude rozhodnuto, mýlil se. Mistrovský Třinec o náskok v 50. přišel. Prosadil se reprezentační bek Středočechů Ticháček.

Třinec - Kladno 3:3 (50. Ticháček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prodloužení obhájci vstoupili s výhodou přesilové hry, a tu dokázali využít. Svým druhým gólem večera vystřelil Ocelářům bod navíc Voženílek.

Třinec - Kladno 4:3 pp (62. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

23. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Pánik (Marinčin), 21. Pánik (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 45. D. Voženílek (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 62. D. Voženílek (A. Nestrašil) - 4. Tralmaks (Kusý), 17. Tralmaks (Klepiš, Smoleňák), 50. Ticháček (Tralmaks, Martenet). Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 3939.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Polášek, Nedomlel - D. Voženílek, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Sikora, A. Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Holinka - Doktor, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Kladno: Bow - Dotchin, T. Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Sideroff, Pytlík, Frolík - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Jarůšek, Babka, Strnad - O. Bláha. Trenér: O. Vejvoda ml.