SESTŘIH: Čekání je u konce. Hradec po více než roce skolil Spartu

Hokejisté Hradce Králové přehráli v předehrávce 24. kola extraligy Spartu 2:1. Východočeši proti druhému celku tabulky uspěli po více než roce a čtyřech porážkách ve vzájemných zápasech v řadě. Plný bodový zisk zajistil Mountfieldu svou první trefou v sezoně obránce Ralfs Freibergs.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH UTKÁNÍ: Mountfield HK vs. HC Sparta Praha 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Domácí měli bleskový vstup do utkání. Již ve druhé minutě Šťastný objel branku Pražanů a procedil kotouč přes Kovářův beton do sítě.

Hradec Králové - Sparta 1:0 (2. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže z vedení se fanoušci Mountfieldu neradovali dlouho. V 6. minutě se dostali do přečíslení sparťané a Forman po skvělé asistenci kapitána Řepíka srovnal.

Hradec Králové - Sparta 1:1 (6. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel byl od úvodního buly plný emocí a vše vygradovalo ve 14. minutě, kdy sparťan Řepík zakončil střídání soubojem s hradeckým Marcelem, jenž skončil na střídačce hostů. Následně si oba hráči vyměnili několik úderů, ale rozhodčí celou situaci vyhodnotili s citem a rozhodli se nevylučovat.

Hradec Králové - Sparta, 14. šarvátkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě Hradec zužitkoval svoji převahu. Ve skrumáži před Kovářem se nejlépe zorientoval Freibergs a poslal Mountfield do vedení.

Hradec Králové - Sparta 2:1 (25. Freibergs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě se v souboji s domácím Šťastným nepříjemně zranil útočník Sparty Chlapík, na ledě zůstala spousta krve a forvard Pražanů zamířil do kabin.

Hradec Králové - Sparta, zranění Chlapíka ze SpartyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se mohla dočkat vyrovnání při závěrečné hře bez brankáře. Irvingovo nahození tečoval těsně před Lukášem Horák, ale kotouč pouze orazítkoval konstrukci hradecké svatyně.

Hradec Králové - Sparta, tyčka (60. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 24. kola hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Šťastný (Tamáši), 25. Freibergs - 6. M. Forman (Řepík). Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Zíka, Rampír. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 3834.
Hradec Králové: Lukáš - T. Pavelka, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, P. Marcel, Gaspar - M. Chalupa, Miškář, Okuliar - Jasper, Tamáši, Šťastný - Estephan, Lalancette, Perret - K. Lang, Pilař, Pajer. Trenér: T. Martinec.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, Sobotka, M. Forman - Chlapík, R. Horák, Konečný - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - Hauser, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.