SESTŘIH: Snový návrat Varadi do Třince, Dynamo koncertovalo. Nestrašilovi ruply nervy

První návrat Václava Varadi do Třince dopadl pro kouče Pardubic snově. Vedoucí Dynamo ve šlágru kola na ledě Ocelářů dominovalo a triumfovalo jasně 5:1. Hosté všechny své trefy stihli už před polovinou utkání. Třinec tak přišel o sérii 16 zápasů, v nichž dokázal bodovat. Jeho útočník Nestrašil duel nedohrál, když na konci druhé třetiny obdržel za nesportovní chování tresty na dvě, deset minut a do konce utkání.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Dynamo Pardubice 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V 7. minutě poslal po přihrávce Ciencialy Pardubice do vedení krásnou ranou z první Radil.

Třinec - Pardubice 0:1 (7. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O emoce nebyla v repríze loňského semifinále nouze. Již v úvodní dvacetiminutovce se do sebe pustili Sedlák s Draveckým.

Potyčka mezi Sedlákem a DraveckýmVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A třinecké naděje na prodloužení bodové série, která čítá již 16 zápasů v řadě, dostala povážlivé trhliny ve 13. minutě po trefě Poulíčka.

Třinec - Pardubice 0:2 (13. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro Oceláře bylo ještě hůř. Již po 47 sekundách prostředního dějství navýšil vedení Pardubic ranou od modré Čerešňák.

Třinec - Pardubice 0:3 (21. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A když ve 24. minutě střelou zpoza obránce zvýšil už na 4:0 Tomáš Zohorna, prchnul třinecký gólman Kacetl na střídačku a místo něj šel do akce Mazanec.

Třinec - Pardubice 0:4 (24. T. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem ani Mazanec domácí nespasil a v 27. minutě také inkasoval. Další přesilovku Dynama využil Sedlák.

Třinec - Pardubice 0:5 (27. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Posléze ovšem Mazanec předvedl fantastický zákrok, když akrobaticky vychytal pokus Slováka Bučka.

Třinec - Pardubice, akrobatický zákrok MazanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po Růžičkově krosčeku na Poulíčka, za který třinecký útočník obdržel dvě minuty, ruply nervy jeho spoluhráči Andreji Nestrašilovi. Ten mj. zlostně udeřil hokejkou do plexiskla, od rozhodčích celkem vyfasoval tresty na dvě, deset minut a do konce utkání (vše za nesportovní chování) a ve 39. minutě tak předčasně dohrál.

Třinec - Pardubice, Nestrašilovi ruply nervy a dohrálVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 47. minutě zaznamenal čestný úspěch Třinec Pánik a snížil na 1:5.

Třinec - Pardubice 1:5 (47. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

25. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Pánik (D. Voženílek, M. Růžička) - 7. Radil (T. Zohorna, Bučko), 13. Poulíček (Cienciala, Bučko), 21. Čerešňák (Radil), 24. Zohorna (Kousal, Čerešňák), 27. L. Sedlák (M. Kaut, Čerešňák). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 7:4, navíc Nestrašil (Třinec) 10 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4596.
Třinec: Kacetl (od 24. Mazanec) - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel - D. Voženílek, P. Vrána, Pánik - M. Růžička, Sikora, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Doktor - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Pardubice: Will - Čerešňák, Vála, Košťálek, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.