SESTŘIH: Gulaš hrdinou Motoru. Dva góly dal, další připravil a nebál se ani zlého muže Rytířů

Hokejisté Kladna nenavázali na páteční triumf proti Litvínovu, v Českých Budějovicích padli 3:6 a připsali si už devátou prohru z posledních deseti zápasů. Hrdinou Motoru se stal kapitán Gulaš, jenž první gól domácích připravil pro Kondelíka a následující dva vstřelil sám. Do toho se Gulaš nebál ani zlého muže Rytířů Dotchina, s nímž měl během utkání několik potyček. Kanaďan Harris v dresu Jihočechů zapsal rovněž tři body (1+2).

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. Rytíři Kladno 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jihočeši prožili dobrý vstup do utkání. Kladenský Dotchin chtěl v oslabení dohrát u mantinelu Gulaše, sám se ale u toho zranil. V pokračující akci českobudějovický kapitán nádherným pasem před prázdnou branku oslovil Kondelíka, který už měl jednoduchou úlohu.

České Budějovice - Kladno 1:0 (5. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

První dvacetiminutovka nabídla také pěstní souboj. Hlavních rolí se ujali domácí Toman a kladenský Martenet.

České Budějovice - Kladno, potyčka Marteneta s TomanemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno vyrovnalo ve 27. minutě. Ticháčkovu střelu při přesilovce tečoval mimo Hrachovinův dosah Smoleňák.

České Budějovice - Kladno 1:1 (27. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po kladenském vyrovnání došlo na provokaci Dotchina směrem ke Gulašovi. A kdyby kapitán Smoleňák Gulaše neodtáhl pryč, nejspíš by došlo na bitku a ne pouze na její náznak.

České Budějovice - Kladno, potyčka Dotchina s GulašemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kapitán Motoru Gulaš byl u všeho. Při Klepišově trestu napřáhl ve 32. minutě a nechytatelnou dělovkou do Brízgalovy šibenice vrátil domácím vedení.

České Budějovice - Kladno 2:1 (32. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdo jiný než Gulaš pak mohl hned v první minutě třetí třetiny zvýšit na 3:1… Pochvalu zaslouží za důraz za brankou a následnou přihrávku Kondelík.

České Budějovice - Kladno 3:1 (41. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Běžela 51. minuta, když přihrávku Koláčka zužitkoval Valský a dal Jihočechům klid.

České Budějovice - Kladno 4:1 (51. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladnu se sice o minutu později podařilo zásluhou Pytlíka snížit..

České Budějovice - Kladno 4:2 (52. Pytlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ale ve 54. minutě utnul kladenské naděje definitivně Kanaďan Harris.

České Budějovice - Kladno 5:2 (54. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři se ještě pokusili o zázrak a pět minut před koncem sáhli ke hře bez brankáře. Ta však ke snížení nevedla, naopak Martin Beránek přidal šestý zásah Motoru.

České Budějovice - Kladno 6:2 (56. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V samém závěru dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou nepohrdli. Nahození Ticháčka tečoval Smoleňák a kosmeticky upravil skóre.

České Budějovice - Kladno 6:3 (58. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

25. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Gulaš), 32. Gulaš (Štencel, Harris), 41. Gulaš (Kondelík, Pýcha), 51. Valský (Koláček, Chlubna), 54. Harris (M. Beránek, Štencel), 56. M. Beránek (Harris, Simon) - 27. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 52. Pytlík (Frolík, Slováček), 58. Smoleňák (Ticháček, Tralmaks). Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. Diváci: 6208.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Simon, Harris, M. Beránek - F. Přikryl, Toman, Kubík – Valský, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.
Kladno: Brízgala - Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Babka - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Frolík, Pytlík, Sideroff - M. Procházka, Melka, Smoleňák - O. Bláha, Jarůšek, Strnad. Trenér: Vejvoda.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.