SESTŘIH: Liberec se rozjel, poradil si i v Hradci a slaví třetí výhru v řadě

Hokejisté Hradce Králové podlehli v 28. kole Tipsport extraligy na svém ledě Liberci 2:5. Bílí Tygři vyhráli třetí zápas v řadě a v tabulce se dostali před svého soupeře. Branky vítězů si připsali Rychlovský, Melancon, Flynn Hawryluk a Knot, za Mountfield se trefili Tamáši a Jergl.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. Bílí Tygři Liberec 2:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre zápasu mezi Hradcem Králové a Libercem otevřel k smutku většiny fanoušků hostující Jakub Rychlovský. Čerstvý reprezentant v šesté minutě poprvé překonal Laurikainena, jenž zapsal premiérový start v české extralize.

Hradec Králové - Liberec 0:1 (6. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli odpovědět z rychlého brejku, když se za obranu dostal Alex Tamáši. Lukáši Paříkovi se snažil udělat kličku, ale liberecký gólman ho podrazil.

Hradec Králové - Liberec, šanci domácích zmařil Pařík faulemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě hůře bylo Mountfieldu v závěru první třetiny, když se 32 sekund před první sirénou z přesilové hry trefil Melancon a zvýšil na 2:0.

Hradec Králové - Liberec 0:2 (20. Melancon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Probuzený Hradec výborně vstoupil do prostřední třetiny a po 76 sekundách hry prostřelil poprvé v zápase Paříka slovenský útočníka Alex Tamáši, kterému už tentokrát v gólu nic nezabránilo.

Hradec Králové - Liberec 1:2 (22. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjeté domácí však v 28. minutě schladil Oscar Flynn, který ranou z mezikruží vrátil Tygrům dvoubrankový náskok.

Hradec Králové - Liberec 1:3 (28. Flynn)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec v boji o čtvrté místo získal výrazně navrch krátce po polovině utkání, když už na tříbrankový rozdíl upravil skóre Hawryluk.

Hradec Králové - Liberec 1:4 (31. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naději Hradce vykřesal 33 sekund před druhou sirénou Aleš Jergl, který střelou z mezikruží snížil na 2:4.

Hradec Králové - Liberec 2:4 (40. Jergl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec si ve třetí části kontroloval vedení a v 58. minutě ho ještě navýšil. Hradecký risk při hře bez gólmana potrestal trefou do prázdné branky Ronald Knot.

Hradec Králové - Liberec 2:5 (58. Knot)Video: Tipsport Extraliga / BPA

28. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Tamáši (Okuliar, Pláněk), 40. Jergl (Tamáši, Okuliar) - 6. Rychlovský, 20. Melancon (A. Najman), 28. Flynn (Budík, Hawryluk), 31. Hawryluk (Flynn, A. Najman), 58. Knot (Filippi). Rozhodčí: Obadal, Stano - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3805.
Hradec Králové: Laurikainen - Blain, T. Pavelka, Pláněk, Kalina, Freibergs, Marcel - Zachar, Estephan, Šťastný - Jergl, Tamáši, Okuliar - Jasper, Lalancette, Perret - Chalupa, Pilař, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Liberec: Pařík - Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Pérez, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.