SESTŘIH: Pardubice i potřetí srazily Kladno, Jágr si připsal první bod

Extraligový lídr z Pardubic si i potřetí v sezoně poradil s Kladnem, které v rámci 28. kola porazil po boji 4:3. Za Rytíře poprvé v sezoně nastoupil Jaromír Jágr, který si připsal asistenci na první kladenský gól Strnada. Středočeši dokázali smazat tříbrankový náskok Dynama, nakonec jim to však nestačilo ani na bod.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Rytíři Kladno 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

V sestavě kladenských Rytířů se po 243 dnech objevil i hrající majitel Jaromír Jágr. Jednapadesátiletý útočník nastoupil ve druhé formaci po boku Pytlíka se Strnadem namísto absentujícího Frolíka. A už před zápasem na legendu českého hokeje mířily reflektory a kamery.

Pardubice - Kladno, Jaromír Jágr po 243 dnech nastoupilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Roli favorita začaly Pardubice plnit v 17. minutě, kdy se z přesilovky prosadil Kaut, který přesně zacílil do horního rohu Brízgalovy svatyně.

Pardubice - Kladno 1:0 (17. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice svůj náskok zvýšily 91 sekund před první sirénou díky Hykovi, který se prosadil v přesilové hře pět na tři, kdy na trestné lavici seděli Jágr a Strnad.

Pardubice - Kladno 2:0 (19. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Lídr extraligové tabulky přidal třetí třetí trefu zkraje druhé části. Dvořákovu ránu od modré čáry tečoval šikovně mimo dosah Brízgaly útočník David Cienciala.

Pardubice - Kladno 3:0 (24. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem Kladno se nevzdalo a dvěma bleskovými zásahy duel zdramatizovalo. Jágr si hned při svém návratu připsal asistenci, když jeho střelu z pravého kruhu dorazil do sítě Jakub Strnad.

Pardubice - Kladno 3:1 (25. Strnad)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O deset sekund později už to bylo jenom o gól. Ondřej Bláha se prosmýkl do útočného pásma podél pravého mantinelu a rychlou střelou zaskočil Kloučka.

Pardubice - Kladno 3:2 (26. Bláha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Fantastický finiš Kladna završil v 37. minutě Hejda, který svým prvním extraligovým gólem smazal tříbrankový náskok lídra - vyrovnáno 3:3.

Pardubice - Kladno 3:3 (37. Hejda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Euforie Rytířů dostala těžkou ránu o dvě minuty později, kdy velké zmatky v kladenské rozehrávce potrestal Paulovič, který ve vlastním oslabení střelou z otočky zaskočil Brízgalu a vrátil lídrovi vedení.

Pardubice - Kladno 4:3 (38. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno už nedokázalo odpovědět, a tak i potřetí v sezoně s Dynamem padlo.

28. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. M. Kaut, 19. Hyka (Sedlák, Čerešňák), 24. Cienciala (T. Dvořák, Kolář), 38. Paulovič - 25. Strnad (Jágr, Ticháček), 26. O. Bláha (Jarůšek), 37. Hejda (Tralmaks). Rozhodčí: Květoň, Šindel - Bohuněk, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8992.
Pardubice: Klouček - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Hájek, Bučko, Kolář, Hrádek - Hyka, Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Kladno: Brízgala - Hejda, Dotchin, Babka, Ticháček, Slováček,Veber - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Jágr, Pytlík, Strnad - Smoleňák, Melka, M. Procházka - O. Bláha, Jarůšek, Sideroff. Trenér: Vejvoda.