SESTŘIH: Gólové hody v O2 aréně! Kladno už náskok Sparty dotáhnout nestihlo

Ani ve druhém zápase po své návratu na led se Jaromír Jágr nedočkal výhry. Kladno prohrálo v O2 Areně před necelými 13 tisíci diváky se Spartou 3:5 a připsalo si pátou porážku v řadě. Naopak domácí Sparta vyhrála popáté za sebou a na vedoucí Pardubice ztrácí pět bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Rytíři Kladno 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Útočník Sparty Vladimír Sobotka v první šanci utkání nastřelil pouze tyčku.

Sparta–Kladno, domácí Sobotka nastřelil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jaromír Jágr si šel sednout na trestnou lavici za hákování.

Sparta–Kladno, vyloučení Jaromíra JágraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta využila vyloučení Jágra, Vladimír Sobotka se dostal k dorážce a v 19. minutě otevřel skóre zápasu.

Sparta–Kladno 1:0 (19. Lajunen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pavel Kousal se prosadil přesnou ranou zápěstím, zvýšil vedení domácích na 2:0.

Sparta–Kladno 2:0 (25. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Sparty Filip Chlapík zakončil perfektní ranou pod horní tyčku únik dva na jednoho, domácí zvýšili na 3:0.

Sparta–Kladno 3:0 (26. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský gólman Adam Brízgala se blýsknul dvěma skvělými zákroky v rychlém sledu.

Sparta–Kladno, dva skvělé zákroky kladenského Brízgaly v rychlém sleduVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vladimír Sobotka vstřelil svůj druhý gól v zápase, prosadil se tvrdou ranou z voleje, Sparta odskočila už na 4:0.

Sparta–Kladno 4:0 (36. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský Martin Procházka se prosadil svižnou ranou z levého kruhu, snížil na 1:4.

Sparta–Kladno 4:1 (47. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jakub Krejčík se prosadil ranou z první, po 32 vteřinách vrátil Spartě čtyřgólový náskok.

Sparta–Kladno 5:1 (47. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další gól, během 88 vteřin již třetí. Ve 48. minutě se prosadil útočník Rytířů Denis Kusý a snížil na 2:5.

Sparta–Kladno 5:2 (48. Kusý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V O2 aréně se s góly roztrhl pytel. Radek Smoleňák se ve 49. minutě dostal k odraženému puku a po chytré kličce dal gól na 3:5. Během uplynulých 122 sekund padly čtyři branky.

Sparta–Kladno 5:3 (49. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

30. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 19. Sobotka (Kempný, Řepík), 25. P. Kousal (Řepík, Krejčík), 26. Chlapík (Forman), 36. Sobotka (Kestner, Kempný), 47. Krejčík (Forman, Chlapík) – 47. M. Procházka (Ticháček), 48. Kusý (Hejda, Klepiš), 49. Smoleňák (M. Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 12 707
Sparta: Kořenář – Krejčík, Moravčík, Irving, Němeček, Mikliš, Kempný, T. Tomek – P. Kousal, Sobotka, Řepík – Chlapík, Horák, Forman – Kestner, Lajunen, Buchtele – Hauser, Konečný, Mužík. Trenér: Gross
Kladno: Brízgala – Hejda, Dotchin, Babka, Ticháček, Slováček, Veber – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Jágr, Pytlík, Strnad – Smoleňák, Melka, M. Procházka – O. Bláha, Jarůšek, Sideroff. Trenér: Vejvoda