SESTŘIH: Sparta porazila Vítkovice i počtvrté v sezoně, řádil Chlapík

Sparta proti svému oblíbenému soupeři znovu uspěla. Pražané porazili Vítkovice i počtvrté v této sezoně a nadále zůstávají v čele hokejové extraligy. Na vítězství 4:2 v Ostravar Aréně měl zásadní podíl Filip Chlapík, jenž zaznamenal bilanci 2+1.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Sparta Praha 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Úvodní slovo patřilo domácím. V 7. minutě Rastislav Dej překvapil Kořenáře a poslal Ostravany do vedení, když si téměř z nulového úhlu ještě hodil kotouč na forhend a vypálil na bližší tyč.

Vítkovice – Sparta 1:0 (7. Dej)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se však Vítkovice neradovaly dlouho. Již o 3 minuty později srovnal parádní ranou z mezikruží útočník Filip Chlapík.

Vítkovice – Sparta 1:1 (10. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do druhé třetiny si Sparta přenesla část přesilovky, kterou sice nevyužila, ale krátce po jejím konci vyslal parádní dělovku od modré čáry Michal Kempný. Machovský sice viděl, ovšem nedokázal zasáhnout.

Vítkovice – Sparta 1:2 (21. Kempný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pražanům se podařilo navýšit svůj náskok ve 33. minutě v přesilové hře. Vladimír Sobotka měl na pravém kruhu spoustu času a nachystal si přesnou ránu zápěstím.

Vítkovice – Sparta 1:3 (33. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté přidali čtvrtou trefu ještě před druhou přestávkou. A znovu u toho byl Filip Chlapík, který ke dvěma asistencím zapsal i druhý gól. Jeho střelu hned po buly si holí tečoval pod horní tyčku vítkovický bek Auvitu.

Vítkovice – Sparta 1:4 (40. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvě minuty před koncem se u mantinelu dostali do souboje domácí kapitán Dominik Lakatoš s hostujícím forvardem Petrem Hauserem. A potyčka vyústila v pěstní výměnu názorů, za kterou oba borci vyfasovali pětku a zamířili do kabin.

Vítkovice – Sparta, bitka Lakatoše s HauseremVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Minutu před sirénou ještě upravil kosmeticky skóre Petr Fridrich, jenž si najel před branku na povedenou přihrávku a poté už měl snadnou práci.

Vítkovice – Sparta 2:4 (60. Fridrich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Dej, 60. Fridrich (Raskob, Vondráček) – 10. Chlapík (O. Najman), 21. Kempný (Řepík, Chlapík), 33. Sobotka (Kempný), 40. Chlapík. Rozhodčí: Hradil, Mejzlík – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Lakatoš – Hauser oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 7382
Vítkovice: Machovský (41. Klimeš) – Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, M. Kalus – Peterek, Barinka, Fridrich – Dej, Krieger, Roberts Bukarts – T. Šoustal, Claireaux, Vondráček. Trenér: Veber
Sparta: Kořenář – Mikliš, Krejčík, T. Tomek, Kempný, Irving, Pavlák – Řepík, Sobotka, P. Kousal – Chlapík, R. Horák, O. Najman – Sihvonen, Konečný, Buchtele – Hauser, M. Vitouch, Mužík. Trenér: Gross