SESTŘIH: Neuvěřitelný finiš Komety stačil na bod, radují se Pardubice!

Dramatický zápas přinesla předehrávka 47. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Hosté si nakonec odvezli dva body za výhru 7:6 po prodloužení, hattrick si na straně domácích připsal Daniel Gazda, za hosty Lukáš Sedlák. Pardubice tak Moravanům oplatili nedělní porážku (3:4 po prodl.) a v tabulce zůstávají druzí o bod za Spartou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH UTKÁNÍ: Brno-Pardubice 6:7Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Zápas navštívil i člen bronzové dvacítky z nedávno skončeného mistrovství světa brněnský rodák Eduard Šalé, který se od fanoušků dočkal velkých ovací.

Brno-Pardubice, oceněníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po opatrném úvodu utkání se jako první dostala ke slovu Kometa, když ji v 11. minutě poslal v přesilové hře z dorážky do vedení Marek Zaťovič.

Brno-Pardubice 1:0 (11. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice se branky dočkaly ve vlastním oslabení díky Poulíčkově přesném zásahu, v 15. minutě tak bylo vyrovnáno na 1:1.

Brno-Pardubice 1:1 (15. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo vyrovnávací branka nakopla, ještě do konce první třetiny překlopil vedení na stranu Východočechů v přesilové hře Sedlák.

Brno-Pardubice 1:2 (18. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hodně nepříjemný moment přišel v 29. minutě, kdy byl po nešťastné kolizi s jedním z pardubických hráčů zraněn hlavní rozhodčí, který se však po krátkém ošetření vrátil do zápasu.

Brno-Pardubice, zranění rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě horší moment přišel o pár minut později. Po jednom ze soubojů byl nešťastně zraněn v dolní části těla domácí Radek Kučeřík, kterého z ledu museli odvést lékaři.

Brno-Pardubice, zraněníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další rána pro Kometu přišla v 36. minutě zápasu, kdy na dvoubrankový rozdíl zvýšil pardubický Čerešňák.

Brno-Pardubice 1:3 (36. Čerešňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pro zaskočenou Kometu to však nebyla poslední rána. Už o dvanáct sekund později se před Kavanem objevil nikým nehlídaný Sedlák a přesnou střelou k tyči zvýšil už na tříbrankový rozdíl.

Brno-Pardubice 1:4 (36. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zdecimované domácí dorazil ještě do konce druhé třetiny znovu Lukáš Sedlák, který završil hattrick a zvýšil už na 5:1.

Brno-Pardubice 1:5 (39. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Špetku naděje vykřesal na začátku třetí třetiny domácím Daniel Gazda, který z bezprostřední blízkosti nedal Willovi šanci.

Brno-Pardubice 2:5 (44. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jakýkoliv případný odpor domácích ztrestal v 49. minutě ve vlastním oslabení Jan Mandát a o osudu utkání se zdálo být definitivně rozhodnuto.

Brno-Pardubice 2:6 (49. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí však zápas nezabalili. Početní výhodu využil deset minut před koncem třetí třetiny Jakub Flek a snížil na 3:6.

Brno-Pardubice 3:6 (50. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Probuzenou Kometu dostal do ještě větších obrátek o 63 sekund později Kristián Pospíšil a hosté najednou vedli jen o dvě branky.

Brno-Pardubice 4:6 (52. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to stále nebylo vše. Uplynulo dalších 76 sekund, když v další početní výhodě se svým druhým gólem prosadil Daniel Gazda - sníženo 5:6.

Brno-Pardubice 5:6 (53. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Neskutečný závěr dotáhla Kometa k dokonalosti 52 sekund před třetí sirénou, hattrick završil v power play Daniel Gazda a srovnal na 6:6.

Brno-Pardubice 6:6 (60. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Od totální blamáže zachránil Dynamo v první minutě nastavení přesnou ranou Martin Kaut, který rozhodl o tom, že si Pardubice odvezly z moravské metropole dva body za výhru 7:6 po prodloužení.

Brno-Pardubice 7:6 (61. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 47. kola hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 6:7 v prodl. (1:2, 0:3, 5:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (Flek, Ščotka), 44. Gazda (K. Pospíšil, Ďaloga), 50. Flek (Ščotka), 52. K. Pospíšil (J. Kos), 53. Gazda (Ščotka, Flek), 60. Gazda (Flek, Ščotka) - 15. Poulíček (Čerešňák), 18. L. Sedlák (Čerešňák, M. Kaut), 36. Čerešňák (Mandát), 36. L. Sedlák (M. Kaut, Vála), 39. L. Sedlák (Radil, Čerešňák), 49. Mandát (Hrádek), 61. M. Kaut (L. Sedlák, Košťálek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Blažek, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 6445.
Brno: Kavan (36. Š. Lukeš) - Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - Kohout, Marcinko, K. Pospíšil - Kratochvíl, Kollár, J. Kos - Moses, Holík, Okál. Trenér: Modrý.
Pardubice: Will - Čerešňák, Hájek, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Vála, Bučko - M. Kaut, L. Sedlák, Paulovič - Radil, Cienciala, R. Kousal - Macek, Poulíček, Mandát - Pochobradský, A. Musil, Říčka. Trenér: Varaďa.