SESTŘIH: Třinec v Liberci nestačil, tři body berou Tygři

Cennou výhru 4:1 nad úřadujícími šampiony z Třince si v dohrávce 29. kola připsali hokejisté Liberce. O branky vítězů se postarali Michal Bulíř, Jayce Hawryluk, Tomáš Filippi a Ronald Knot jedinou trefu hostů si připsal Miloš Roman. Tygři zůstávají v tabulce pátí, na třetí Oceláře, kteří mají dva zápasy k dobru, ztrácí dva body.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Liberec-Třinec 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první mohli otevřít skóre zápasu v 9. minutě hosté z Třince, parádní zákrok proti bekhendovému blafáku Petra Sikory však vystřihl Daniel Král.

Liberec-Třinec, zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment přišel na konci první třetiny pro libereckého beka Vojtěcha Budíka, který se musel po problémech s bruslí dostat na střídačku po kolenou.

Liberec-Třinec, stržená brusleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre zápasu tak otevřel až krátce po polovině utkání z dorážky Michal Bulíř a domácí šli tak do vedení 1:0.

Liberec-Třinec 1:0 (31. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tygři svůj náskok zdvojnásobili v 44. minutě v přesilové hře díky přesné střele Jayce Hawryluka, který ranou k bližší tyči nedal Kacetlovi šanci.

Liberec-Třinec 2:1 (44. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři se do hry vrátili v 47. minutě utkání. Parádní ranou nad rameno Královy branky se blýskl také v početní výhodě Miloš Roman a snížil na jednobrankový rozdíl.

Liberec-Třinec 2:1 (47. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec zkusil v závěru odvolat brankáře, čehož využil Tomáš Filippi a gólem do opuštěné klece zvýšil 3:1.

Liberec-Třinec 3:1 (59. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V pokračující power play Třince přidal čtvrtý gól Roman Knot a uzavřel skóre na konečných 4:1.

Liberec-Třinec 4:1 (60. Knot)Video: Tipsport Extraliga / BPA

29. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 33. Bulíř (J. Vlach), 44. Hawryluk (Knot, Flynn), 59. Filippi (D. Král), 60. Knot (Filippi) - 47. Miloš Roman (A. Nestrašil, M. Růžička). Rozhodčí: Šindel, Jaroš - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4106.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, A. Král - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Marian Adámek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, Holinka, Miloš Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.