SESTŘIH: Plzeň ukončila temné období, v derby srazila Vary

Hokejisté Plzně se po šesti porážkách v řadě dočkali výhry, když ve 43. kole Tipsport extraligy na svém ledě srazili v západočeském derby Karlovy Vary 4:3. Hosté dvakrát vedli, domácí však pokaždé stihli vyrovnat a ve třetí třetině rozhodli o svém vítězství.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Energie Karlovy Vary 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Otevřít skóre zápasu mohli jako první Plzeňští, parádním zákrokem se však prezentoval karlovarský Habal.

Plzeň – Karlovy Vary, zákrok HabalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Indiány mohla zahozená šance mrzet o to více, že se ve 13. minutě prosadil z přesilové hry Hladonik.

Plzeň – Karlovy Vary 0:1 (13. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost Energie však vydržela jen 57 sekund – na 1:1 srovnal Malák.

Plzeň – Karlovy Vary 1:1 (14. Malák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Náskok vrátil hostům při vlastním oslabení Procházka, který 59 sekund před koncem upravil na 2:1.

Plzeň – Karlovy Vary 1:2 (20. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté mohli svůj náskok zvýšit, trefili však jen tyč Hlavajovy branky.

Plzeň – Karlovy Vary, tyčka hostujícího celkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatické derby dostalo další náboj v 22. minutě po Schleissově vyrovnání na 2:2.

Plzeň – Karlovy Vary 2:2 (42. Schleiss)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do obrovské šance se dostal hostující Gríger, parádním zákrokem se ale blýskl Hlavaj.

Plzeň – Karlovy Vary, plzeňský Hlavaj ukradl Grígerovi gólVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Klíčový moment přinesla 54. minuta, kdy Bučko poprvé v zápase poslal domácí do vedení.

Plzeň – Karlovy Vary 3:2 (54. Bučko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zaskočenou Energii vzápětí položil Laakso, který zvýšil už na 4:2.

Plzeň – Karlovy Vary 4:2 (56. Laakso)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vary díky Grígerovi ještě 25 sekund před koncem snížily, na více než prohru 3:4 jim to však nestačilo.

Plzeň – Karlovy Vary 4:3 (60. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

43. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:2, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Malák (Lev, Zámorský), 42. Schleiss (Lev, Zámorský), 54. Bučko (Holešinský, Laakso), 56. Laakso (Lev, Schleiss) – 13. O. Beránek (Hladonik), 20. O. Procházka (Koffer, Bartejs), 60. Gríger. Rozhodčí: Kika, Veselý – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 5:6, navíc Holešinský – Stříteský oba 5 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5788
Plzeň: Hlavaj – Zámorský, Malák, Laakso, Bučko, Piskáček, Kremláček – Schleiss, Lev, Holešinský – Matýs, Jansa, Söderlund – Šiler, Mertl, P. Straka – Pour, M. Soukup. Trenér: Kořínek
Karlovy Vary: Habal – Plutnar, Bartejs, Stříteský, D. Mikyska, Huttula, McFadden, Havlín – O. Beránek, Černoch, Kangasniemi – O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek – Koffer, Jiskra, T. Redlich – Kružík, Hladonik, V. Tomeček. Trenér: Bruk

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.