Slavia - Ml. Boleslav 4:0Slavia uzavřela sezonu drtivým vítězstvím

Fotbalisté Slavie v posledním, 5. kole ligové nadstavby ve skupině o titul zvítězili nad Mladou Boleslaví 4:0, na jejich konečném druhém místě už se však nemohlo nic změnit. Dva góly dal Václav Jurečka, který s 19 brankami předstihl v čele tabulky kanonýrů plzeňského Pavla Šulce a sahá po obhajobě loňské koruny pro krále střelců. Jednou skórovali Ondřej Zmrzlý a střídající Christos Zafeiris.

Slávisté se radují z branky

Mladoboleslavští po vítězství Ostravy nad Slováckem klesli ze čtvrté na konečnou pátou příčku tabulky a o postup do evropských pohárů ještě budou muset zabojovat. V pátek doma přivítají v kvalifikačním utkání o Evropskou konferenční ligu vítěze skupiny o Evropu Hradec Králové. Slavia v lize porazila Středočechy pošestnácté z posledních 17 zápasů.

Pražané nastoupili bez nemocného reprezentačního brankáře Staňka, zastoupil ho Mandous. V základní sestavě naopak nechyběli oba útočníci, kteří ještě měli šanci na korunu pro krále střelců – Jurečka a Chytil.

Favorit se brzy ujal vedení. Po Juráskově centru se v 16. minutě prosadil právě Jurečka. Skóroval z pozice zavánějící ofsajdem, takže situaci přezkoumal videorozhodčí. Po dlouhých čtyřech minutách, během nichž se v Edenu vydatně rozpršelo, byla branka uznána, takže slávistický kanonýr se dotáhl Šulce.

Středočeši odolávali jen s velkou námahou a ve 27. minutě už prohrávali o dvě branky. Chytil odcentroval a trefil se u zadní tyče nedostatečně bráněný Zmrzlý. V součtu s podzimem v Olomouci se posunul již na šest branek v ligové sezoně. Chvíli poté pak Jurásek v obrovské šanci vypálil jen do obránce.

Nedlouho po přestávce zakončil Chytil pouze do brankáře Trmala, jinak ale zápas ztratil ve druhém poločase tempo. V 78. minutě se pak opakovala situace z úvodního dějství. Jurečka po Provodově přihrávce skóroval znovu z hraničního postavení. V akci bylo opět video, gól i tentokrát platil.

Jurečka se tak zlepšil na 19 branek v ligové sezoně, což je o jednu méně než vloni. Téměř jistě podruhé za sebou ovládne tabulku střelců, která však bude definitivně uzavřena až po pátečním duelu o Konferenční ligu mezi Boleslaví a Hradcem Králové.

Poslední gól Slavie v sezoně padl minutu před koncem, Jurečka na něj nahrál střídajícímu Zafeirisovi. Pražané však jinak prožili nepovedený ligový ročník a potřetí za sebou zůstali bez titulu. Boleslav dalším debaklem potvrdila, že ji závěr sezony nezastihl ve formě. Před týdnem utrpěla se Spartou vysokou porážku 0:5 a v nadstavbě získala jen tři body.