Hlavní obsah

Kincl jde na veterána UFC. Předtím chce ještě stihnout varšavské kavárny

17. 12. 2020 20:07

Červen 2019 a prosinec 2020. Doba, v níž si vybral bojovník MMA Patrik Kincl zápasovou pauzu. Za pár hodin tuhle kapitolu utne, v sobotu bude bojovat pod polskou organizací KSW. Jeho soupeřem bude Tomasz Gorilla Drwal, osmatřicetiletý zápasník, který má zkušenosti také z UFC.

Foto: Facebook: Patrik Kincl

Patrik Kincl vyrazil do Polska, v sobotu ho čeká zápas pod organizací KSW.Foto: Facebook: Patrik Kincl

Článek

Ve čtvrtek ráno český zápasník vyrazil do Polska, kde se zápas odehraje. „Právě jsem na cestě. Čeká mě pár mediálních povinností, jeden lehčí trénink a doufám, že i pár varšavských kaváren," prozradil milovník kávy.

Pokud se podíváme na posledních pět let Kinclovy kariéry, prohrál jen jednou, v roce 2018 s Karlosem Vémolou, jinak si připsal devět výher. Teď se vrací po dlouhé pauze. „Ta byla dlouhá, to jo. Drwal je polskou legendou a byl taky v UFC. Měl delší pauzu, ale rozhodl se vrátit, poslední zápas v létě vyhrál," okomentoval soupeře Kincl.

Toho teď čeká dodělání váhy, zápas je vypsán ve střední váze do 83,9 kilo. „Poprvé ve finální přípravě nevážím porce na gramy a jím podle pocitu. Je to trochu nezvyk, ale alespoň jsem mohl tvrdě trénovat do posledních dnů," je spokojený jedenatřicetiletý zápasník z hradeckého All Sports Academy.

Kincl je zkušeným zápasníkem, své si odbouchal i v zahraničí, na kartě zápasů má 22 výher, 9 porážek a jeden zápas bez výsledku. Přesto dlouhá pauza, vyskočení z kolejí se může projevit. Jaké prožívá po delší době pocity – napětí, natěšení, radost, nervozita?

„Přijde mi, že nic z toho, ale může to být i mix všeho. Určitě si ale nepřijdu tak pod tlakem jako v minulosti. Více se upínám na výkon a vyzkoušení nových věcí než čistě na výhru," prozrazuje Kincl před duelem, který proběhne v polské Lodži.

Za posledních pět let Kincl zápasil v ACB, XFN a PFN. Teď přidá KSW, kde na něj bude čekat polská legenda se skóre 22:5.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •