Hirt si na Giru polepšil! Spurt vyhrál De Bondt

Vítězem 18. etapy Gira d'Italia se stal belgický cyklista Dries de Bondt, který vyhrál závěrečný spurt čtyřčlenné skupinky uprchlíků. Celkové hodnocení dál vede Ekvádorec Richard Carapaz, který dojel v hlavním pelotonu 14 sekund za vítězem stejně jako Jan Hirt. Český cyklista je po odstoupení Portugalce Joaa Almeidy kvůli covidu šestý.

Dries De Bondt slaví etapový triumf na Giru.

Poslední rovinatá etapa dnes měla být šancí pro sprintery, už brzy po startu ale vyrazila do úniku čtveřice uprchlíků. Vytvořila si až dvouminutový náskok a těsné vedení nakonec navzdory snaze pelotonu o jejich dojetí uhájila až do konce. Dlouhý spurt vyhrál De Bondt před Italem Edoardem Affinim a Magnusem Cortem z Dánska a připsal si ve 30 letech životní úspěch.

Carapaz dojel v poklidu na 22. místě a před posledními dvěma horskými etapami a závěrečnou časovkou dál vede o tři sekundy před Jaiem Hindleym. Australského cyklistu sice v koncovce postihly technické problémy, stalo se tak ale až v tříkilometrovém ochranném pásmu před cílem a zapsal tedy stejný čas jako ekvádorský rival.

Hirt dnes obsadil 34. místo a v celkovém pořadí zaostává za Carapazem dál o 7:12 minuty. V závěrečných dnech může vítěz královské 16. etapy útočit na nejlepší český výsledek v historii, kterým je pátá příčka Romana Kreuzigera z roku 2011. Na pátého Španěla Pella Bilbaa ztrácí 53 sekund.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 18. etapa (Borgo Valsugana - Treviso, 156 km):