Po Stuttgartu jsme se zdravě naštvali. Duch a síla tady je, radoval se Hubník

Westendorf

Když po patnácti minutách prohrávala fotbalová Viktoria Plzeň s FK Ural 0:2, přepadaly obránce Romana Hubníka chmury. Vysoká víkendová porážka 3:6 se Stuttgartem byla stále čerstvá, zkušený stoper měl obavy, aby nepřišel další pád. Úřadující český mistr však nakonec přípravu s prvoligovým ruským celkem FK Ural otočil na 3:2. „Klasicky jsme začali špatně, ale ukázali jsme sílu a zápas zvládli,“ pochvaloval si Hubník.

Plzeňský stoper Roman Hubník.

Proč se vám znovu nepovedl vstup do utkání?

Těžko říct. Od všech to bylo nemastné, neslané. Když prohráváte o dva góly, je to už složité. Pomohlo nám, že jsme rychle zareagovali snižujícím gólem.

Neobával jste se v 15. minutě podobného scénáře jako se Stuttgartem?

Trošku ano, pokud bychom pokračovali ve výkonu z úvodních minut, dostali bychom do přestávky další dva góly, což už bychom neotočili. Proto jsem dvakrát rád, že jsme to dokázali zvrátit.

Bylo důležité pro psychiku týmu na porážku se Stuttgartem zareagovat vítězně?

Psychicky to určitě bylo důležité, neboť pokud bychom v Rakousku prohráli další zápas, rozebíralo by se to jistě v médiích, v našich hlavách by se mohla usídlit nejistota. Nebylo by to dobré.

Pomůže vám o to víc, že jste dokázali zápas otočit?

Myslím, že ano, ukázali jsme totiž sílu týmu. Je důležité vědět, že duch a síla tady je.

Šlo sice o přípravu, zápas však nesl parametry mistráku...

Souhlasím, zatímco se Stuttgartem jsme kolem soupeře chodili, teď jsme ukázali, že do toho umíme šlápnout. Zkrátka jsme se zdravě naštvali a bylo to znát.