Slavia padla v Plzni a v čele ligy zůstává Sparta! Baník nepřehrál Karvinou, Olomouc slaví

Slavia přišla o šanci vrátit se na vedoucí příčku ve fotbalové Fortuna lize. Sešívaní totiž v 28. kole prohráli v Plzni 0:1 a na první Spartu, která svůj duel proti Bohemians zvládla už včera (3:1), ztrácí dva body. Výbornou formu nepotvrdil ostravský Baník, který pouze remizoval s Karvinou 2:2. V záchranářském souboji uhrály Pardubice remízu 1:1 na hřišti Zlína. Olomouc doma udolala Jablonec 1:0.

Pavel Šulc rozhodl o vítězství Plzně nad Slavií.

Fanoušci Viktorie po dohodě s vedením klubu nijak nereagovali na navrátilce v dresu Slavie Jindřicha Staňka. Gólman Pražanů v prvním dějství práci neměl, jeho protějšek v bráně Západočechů Martin Jedlička si sice připsal dva zákroky, ale ani jeden pokus Slavie nebyl výrazně nebezpečný.

Druhý poločas přinesl záživnější podívanou a navrch měli domácí. V 59. minutě rozjásal plzeňské fanoušky Pavel Šulc, jenže rozhodčí po konzultaci s videem jeho trefu odvolal. Kdo čekal nápor sešívaných, musel být zklamán.

Slavia se do žádné stoprocentní šance nedostala, a tak udeřila Viktoria. Svým patnáctým gólem v sezoně poslal v 87. minutě Plzeň do vedení Šulc. Svěřenci Jindřicha Trpišovského v závěru s žádnou odpovědí nepřispěchali, a do posledních dvou kol základní části tak vstoupí s dvoubodovým mankem na letenského rivala. Viktoria zůstane třetí s desetibodovou ztrátou na svého dnešního soupeře.

Rozjetý Baník proti poslední Karviné na tři vítězství v řadě nenavázal. Ostrava mohla jít do vedení už ve čtvrté minutě, trefu Tanka však zhatil ofsajd. Věrné fanoušky Baníku, kterých do Vítkovic dorazilo více než 12 tisíc, rozjásal v 19. minutě výstavním zásahem z vlastní poloviny hřiště Ewerton. Ostrava poté hru kontrolovala, jenže Karviná z ojedinělého brejku v 63. minutě zásluhou Martina Regáliho udeřila.

Baník si však opět díky Ewertonovi vzal vedení zpět, jenže i na penaltový úspěch ostravské hvězdy našli hosté odpověď. Z hranice šestnáctky se výstavní ranou blýskl Andrija Ražnatovič a zajistil Karviné cenný bod za remízu 2:2.

Bídné jarní výkony Olomouce vyústily v protestní akci fanoušků. V duelu s Jabloncem se Sigma musela od 25. minuty obejít bez vyloučeného Jiřího Spáčila. Dlouhé oslabení ovšem Hanáci zvládli nad očekávání a díky brance Juraje Chvátala vybojovali tři body.

Zastavili tak sérii tří porážek v řadě. Severočeši naopak padli popáté za sebou a v nadstavbě si zahrají skupinu o udržení.

V tradičním záchranářském souboji posledních let se Zlín dostal po brance Vukadina Vukadinoviče v 18. minutě do vedení, jenže Pardubice předvedly skvělý nástup do druhého dějství a Michal Hlavatý z penalty srovnal.

Východočeši po brance ožili a ve zbytku duelu měli navrch. Další šance ovšem nevyužili a ze Zlína tak odvezou bod za remízu 1:1.

Kvarteto utkání proběhlo i v sobotu. Bohemians podlehli Spartě 1:3, České Budějovice porazily Liberec 3:2. Mladá Boleslav prohrála 1:2 s Teplicemi a Hradec Králové zvítězil 1:0 nad Slováckem.