Liberec - Brno 1:1Zbrojovka šokovala Slovan v nastavení, bod však bolí oba

77. Mosquera 1 : 0
90. Růsek 1 : 1

Bod, který bolí oba týmy. V předehrávce 32. kola remizoval Liberec s Brnem 1:1. Domácím se tak vzdálila šance na evropské poháry, hostům zase naděje na záchranu v nejvyšší soutěži. Zbrojovka může už v neděli získat druholigovou jistotu, pokud v neděli Teplice doma porazí České Budějovice.

Zleva Rudolf Reiter z Brna a Michal Faško z Liberce.

Dlouho se U Nisy hrálo 0:0, hosty držel vynikající Berkovec. Chytil i pokutový kop, pomohla mu i tyč. Až v 77. minutě ho překonal střídající Mosquera. Jenže ve třetí minutě nastaveného času domácí euforii zmrazil Růsek vyrovnávacím gólem.

Před výkopem Liberec uvedl do své Dvorany slávy jako osmého hráče in memoriam Josefa Šurala, který před deseti lety přestoupil právě z Brna do Liberce, kde pak strávil čtyři a půl sezony a v roce 2012 mu pomohl k mistrovskému titulu.

První poločas skončil bez branek, oběma týmům chyběla ve finální fázi větší přesnost, kombinace brzdily nepřesnosti. Liberec však začal bez okolků. Už ve třetí minutě spálil po akci Peška stoprocentní šanci Rabušic. Nejlepší střelec domácích z šesti metrů poslal míč vedle tyče.

Michael Rabušic z Liberce.

Zhruba z patnácti metrů poté pálil aktivní Pešek, Berkovec však s jeho pokusem větší problém neměl. Jinak Severočeši hrozili především ze standardních situací. Těsně před pauzou mohli modrobílí přeci jen udeřit, střela Rabušice k protilehlé tyči branku minula.

Hosté úvodní tlak soupeře přežili a poté hru vyrovnali. Po dvaceti minutách si vypracovali i velkou příležitost. Ke Štěpanovskému ve vápně prošla Hladíkova přihrávka z pravé strany, jenže záložník ve velké možnosti zhruba z jedenácti metrů trefil připraveného Knoblocha.

Hráči Liberce se radují z gólu Jhona Mosquery (vpravo).

I ve třetí minutě druhé půle měl Rabušic velkou možnost skórovat. Po centru Fukaly dobře v pádu hlavičkoval, výtečným zákrokem se však blýskl Berkovec. Míč vytál dlaní na poslední chvíli z brankové čáry.

Mara penaltu nedal

Liberec byl aktivnější a brněnské akcie držel dál gólman. V 62. minutě nařídil sudí Lerch přísný pokutový kop za faul Reitera na Fukalu, systém VAR ho posvětil. Berkovec však střelu exekutora Mary skvělým skokem k tyči vytáhl na rohový kop. V 74. minutě skončil Koscelníkův technický pokus jen na tyči Berkovcovy pravé tyče.

Vpravo Kamso Mara z Liberce po neproměněné penaltě. Vlevo Imad Rondič z Liberce.

O tři minuty později už necelých devět stovek fanoušků slavilo. Pešek skvěle nacentroval z pravé strany přímo na hlavu střídajícího Mosquery, který hlavičkoval přesně.

Tři body však Severočechům uzmul ve třetí minutě nastaveného času hlavou Růsek. Bod je však pro oba týmy spíše prohrou.

32. kolo první ligy:
Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 77. Mosquera - 90.+3 Růsek. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Šimáček - Hrubeš (video). ŽK: Pernica (Brno). Diváci: 850 (omezený počet).
Liberec: Knobloch - Fukala, Chaluš, Jugas (46. Purzitidis), Mikula - Faško (58. Mosquera), Mara (76. Matoušek) - Koscelník, Sadílek, Pešek (90.+2 Michal) - Rabušic (58. Rondič). Trenér: Hoftych.
Brno: Berkovec - Bariš, Hlavica, Pernica, Moravec - Čermák - Štepanovský (82. Fousek), Růsek, Texl (75. Fila), Reiter (67. Přichystal) - Hladík. Trenér: Dostálek.