Karviná - Třinec 1:0Fotbalisté Karviné se po roce vracejí do první ligy

Fotbalisté Karviné se po roční odmlce vracejí do nejvyšší soutěže. V závěrečném 30. kole druhé ligy doma udolali jistého sestupujícího Třinec 1:0 a ovládli tabulku o čtyři body před Vyškovem.

Zleva Lukáš Hrdlička z Třince a Amar Memič z Karviné.

Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška po podzimní části sezony z pátého místa tabulky ztráceli šest bodů na vedoucí Příbram. Během povedeného jara pouze jednou prohráli a z posledních pěti kol čtyřikrát zvítězili.

Vyškov hrál v Chrudimi bez branek a v baráži se utká se Zlínem. Třetí Příbram, která remizovala na hřišti Táborska 2:2, ve dvojzápase o nejvyšší soutěž nastoupí proti Pardubicím. Druhým sestupujícím do třetí ligy se stal B-tým Slavie, jenž prohrál v Prostějově 1:3.

Karvinští měli od začátku velkou převahu. Třineckého outsidera v prvním poločase několikrát podržel brankář Hasalík, jednou mu pomohlo břevno. Domácí i po změně stran před 3129 diváky dlouho zahazovali šance, ale v 87. minutě o karvinském triumfu rozhodl střídající Bartl.

Slávistickému "béčku" v Prostějově nepomohlo k bodovému zisku ani několik hráčů z A-mužstva. Záložník Hronek v 70. minutě pouze snížil na průběžných 2:1. Pražané, kteří opouštějí druhou ligu po jediné sezoně, doplatili i na domácí vítězství konkurentů v boji o záchranu. Jihlava deklasovala Vlašim 5:0 a Opava zdolala Varnsdorf 2:1 po obratu v závěru.

Vyškov i Příbram shodně ztratily body po třízápasové vítězné sérii. Středočeši dokázali v Táboře dvakrát dotáhnout nepříznivý stav díky brankám Vokřínka a Petráka. Vyškov by dnes první místo a přímý postup vybojoval pouze v případě, že by porazil Chrudim a Karviná by podlehla Třinci.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 30. kolo:
Chrudim - Vyškov 0:0, Jihlava - Vlašim 5:0 (2:0), Karviná - Třinec 1:0 (0:0), Líšeň - Dukla Praha 1:3 (0:0), Opava - Varnsdorf 2:1 (0:1), Prostějov - Slavia Praha B 3:1 (1:0), Sparta Praha B - Olomouc B 0:2 (0:0), Táborsko - Příbram 2:2 (1:0).