Hlavní obsah

Finalisté míří do Finska. Machovský do Kuopia, Kovařčíkové do Jukuritu

4. 5. 2022 11:50

Finsko bude další hokejovou štací hned trojice účastníků nedávného finále extraligy. V týmu Jukurit Mikkeli budou v příští sezoně působit útočníci Ondřej a Michal Kovařčíkové z mistrovského Třince, do Kuopia míří po odchodu z pražské Sparty brankář Matěj Machovský.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Sparty Matěj Machovský v akci.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Bratři Kovařčíkové, kteří pomohli extraligovému Třinci ke třem mistrovským titulům, podepsali na severu Evropy dvouleté smlouvy. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.

Oba hráče čeká první zahraniční angažmá a opět budou působit ve stejném týmu. Odchod od Ocelářů potvrdili již minulý týden poté, co Slezané zakončili ve finále proti Spartě mistrovský hattrick. V novém působišti se potkají s obráncem Liborem Zábranským, který do Jukuritu přestoupil před rokem.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Ondřej Kovařčík z Třince ve finálovém zápase proti SpartěFoto: Michal Kamaryt, ČTK

"Vždy jsem chtěl hrát ve Finsku, a když jsem slyšel, že o mě má Jukurit zájem, byl jsem nadšený. Zvlášť, když můžeme i nadále hrát s bráchou. Chci se stát ještě lepším hráčem a myslím, že Jukurit mi v tom může pomoct," uvedl šestadvacetiletý Ondřej Kovařčík.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Zleva Adam Polášek ze Sparty, David Kaše ze Sparty a Michal Kovařčík z Třince.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Manažer týmu Mikko Hakkarainen již dopředu avizoval, že v klubu počítají s tím, že bratři budou i nadále nastupovat v jednom útoku. "Hráli tak většinu své kariéry, takže si myslím, že v příští sezoně to bude stejné. Věříme, že k nám přenesou i vítězného ducha, protože sehráli důležitou roli při úspěších Třince," konstatoval Hakkarainen.

Machovský přesvědčil nasazením i odpovědností

Osmadvacetiletý Machovský v Kuopiu podepsal roční smlouvu. "Matěj je zvyklý hodně chytat a je připraven převzít zodpovědnost. Řadu let působí v jednom z evropských velkoklubů a je zkušeným brankářem. Jsme rádi, že bude od podzimu nosit náš dres," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Anssi Laine. Machovský vytvoří dvojici s devatenáctiletým finským talentem Juhou Jatkolou.

Machovský působil ve Spartě necelé čtyři sezony. Loni sice odešel do Rigy, z KHL se ale v listopadu vrátil zpět do pražského klubu a následně pomohl Spartě v play off k postupu do finále. Jako jednička ale chytal ve vyřazovací části jen ve čtvrtfinále, poté dostával více příležitostí Július Hudáček. Odchovanec Opavy Machovský chytal v extralize i za Plzeň, má za sebou i čtyři sezony v zámoří.

Reklama