Vedoucí Pardubice po obratu vyhrály, Sparta padla! Série Brna skončila

Hokejisté Pardubic zvítězili ve 39. extraligovém kole po obratu v Českých Budějovicích 4:3 a navýšili svůj náskok na prvním místě na pět bodů, protože druhá Sparta prohrála s předposlední Mladou Boleslaví 2:3. Šlágr kola skončil jasnou výhrou mistrovského Třince. Třetí tým tabulky porazil Kometu 5:1 a ukončil její pětizápasovou vítěznou sérii. Čtvrtý Litvínov zdolal Olomouc 4:1. Udržel si tak tříbodový náskok na pátý Liberec, který porazil Plzeň 2:1. Až samostatné nájezdy rozhodly o výhře dvanáctých Vítkovic v Hradci Králové 4:3. Poslední Kladno prodloužilo sérii porážek na devět zápasů, když v Karlových Varech prohrálo 1:4.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Dynamo Pardubice 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec vyhrál i třetí duel s Kometou v sezoně. Brno mělo za sebou šňůru pěti výher za tři body se skóre 21:8. Na ledě Ocelářů se ale Jihomoravanům nedařilo. Domácí vedli už ve čtvrté minutě 2:0. Uzdravenému Furchovi vstřelil v utkání dva góly Cienciala, o jedinou trefu hostů se postaral ve druhé třetině Marcinko. Zdramatizování zápasu odmítl ve třetí části gólem Nestrašil a Voženílek pečetil výhru gólem do prázdné brány. Vítězný debut v dresu Třince prožil kanadský útočník Adam Helewka.

39. kolo: Třinec - Brno

Pardubice prohrávaly v Českých Budějovicích rychle o dva góly, když jednou inkasovaly dokonce při vlastní přesilovce. Zápas dokázaly ale otočit. Obrat zařídil v 51. minutě Hyka, jenž v první třetině neproměnil trestné střílení. Dynamo tak má i po kontroverzní trenérské rošádě skvělou formu, když vyhrálo posedmé za sebou.

39. kolo: České Budějovice - Pardubice

Zraněními decimovaná Sparta po domácí porážce s Karlovými Vary překvapivě ztratila všechny body i na ledě předposledního týmu tabulky. Pražanům nebyly nic platné ani dva góly Horáka. Mladá Boleslav porazila Spartu poprvé v sezoně a po devítizápasovém čekání si připsala plný bodový zisk.

39. kolo: Mladá Boleslav - Sparta

Vítkovice třikrát po sobě venku nebodovaly, ale v Hradci Králové už zabraly. I když výsledek mezi těmito soupeři skončil už popáté za sebou po 60 minutách nerozhodně. V nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Ostravany Rihards Bukarts. Mountfield tak doma prohrál popáté za sebou.

39. kolo: Hradec Králové - Vítkovice

V Liberci viděli fanoušci gólově nejchudší utkání. Obránce Bílých Tygrů Lukáš Derner slavil jubilejní 1000. utkání v extralize, jenže utkání pro něj skončilo už po 149 vteřinách, kdy ho v oslabení trefil puk a následně musel odstoupit. Na gól se čekalo až do 55. minuty, kdy se trefil Filippi. Jansa sice srovnal, ale v závěru rozhodl o vítězství Flynn. Severočeši vyhráli druhý z posledních pěti zápasů.

39. kolo: Liberec - Plzeň

Olomouc si v neděli smlsla sedmigólovou kanonádou na Mladé Boleslavi, ale v Litvínově narazila. Severočeši si doma připsali čtvrtou výhru za sebou, k níž přispěl dvěma góly Koblasa. Druhou trefou utkání uzavíral skóre na 4:1 do prázdné brány.

39. kolo: Litvínov - Olomouc

Karlovy Vary nakopl čtyřbodový zisk ze soubojů s prvními dvěma týmy a poradily si i s celkem z chvostu tabulky. Na Jiskrovu trefu dokázal ještě v první třetině odpovědět kladenský Sideroff, pak už se ale trefovali jen domácí. Rytíři letos ještě nevyhráli a z posledních devíti zápasů vybojovali jen tři body.

39. kolo: Karlovy Vary - Kladno