Hlavní obsah

Hokejové Benátky už nebudou oficiální farmou extraligového Liberce

7. 3. 2022 12:22

Hokejový klub Benátky nad Jizerou již nebude fungovat jako oficiální farma extraligového Liberce. Vedení Bílých Tygrů na oficiálních webech obou klubů oznámilo, že po sestupu Benátek z první ligy spolupráce v současné podobě po čtrnácti letech skončí. Severočeši nyní jednají s dalšími kluby, které budou působit v druhé nejvyšší soutěži.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Hráči Liberce se radují z vítězství nad Třincem. (ilustrační foto)Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

"S Benátkami ovšem všechny vzájemné vztahy neukončíme. Za ty roky zde vznikla mnohá přátelství a spolupráce, která bude pokračovat v oblasti mladých hokejistů a vzdělávání trenérů. Tygři se ale zároveň nevzdávají zapracovávání talentovaných hráčů, proto již tvoříme nový model," uvedl generální manažer Liberce Ctibor Jech.

Bílí Tygři úzce spolupracovali s Benátkami od roku 2008. V této sezoně z první ligy, která se Český svaz ledního hokeje (ČSLH) rozhodl reorganizovat, sestoupilo hned pět týmů a Benátky byly jedním z nich. Po základní části obsadily 15. místo.

"I přes toto nařízení jsme nepolevili v angažování mladých hráčů a drželi se námi vytyčené funkční cesty. V konečném důsledku se ale ukázalo, že bychom museli pro uhájení prvoligových pozic opustit od angažování mladých talentů, a naopak investovat další finanční prostředky do starších profesionálů, což bylo v našem případě již nad rámec možného a hlavně smysluplného," řekl Jech.

Liberec v průběhu sezony využíval řadu hráčů z první ligy v extralize, kvůli zdravotním problémům svých elitních hráčů i koronaviru. "Je mi velmi líto, že tento ojedinělý projekt hokejové farmy nenašel po celou dobu činnosti podporu v rámci případného projektu ČSLH, neboť jsme byli počtem aktivně nastupujících hráčů pod 20 let v rámci ligy výjimeční a jediní," dodal Jech.

Reklama

Související témata:
  6 : 1 Liberec - Budějovice 6 : 1 dohráno
20221004T18 : 00:00+0200
Liberec vs. Budějovice
Liberec vs. Budějovice
Liberec
Budějovice
  1 : 4 K. Vary - Litvínov 1 : 4 dohráno
20221004T17 : 30:00+0200
K. Vary vs. Litvínov
K. Vary vs. Litvínov
K. Vary
Litvínov
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •