Kometa pokazila Pardubicím oslavy, vítězná série Mountfieldu pokračuje

Hokejistům Pardubic patří Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části Tipsport extraligy, oslav s fanoušky při jeho předání si však do sytosti neužili. V utkání 49. kola totiž prohráli Východočeši doma s brněnskou Kometou 1:3. Přesto Dynamo dál vévodí soutěži s velkým náskokem, druhé Vítkovice, které rozstřílely Karlovy Vary 6:1, ztrácejí tři kola před koncem dlouhodobé části 12 bodů. Nezaváhala ani třetí Sparta, která zvítězila v Kladně 4:3, a dokonce už desátou výhru za sebou si připsal Hradec Králové (4:0 v Olomouci). Ve zbývajících pátečních zápasech zvítězil Litvínov v Mladé Boleslavi 2:1 a Plzeň prohrála s Třincem 4:5 v prodloužení.

Hokejisté Pardubic, vítězové základní části Tipsport extraligy, s Pohárem Jaroslava Pouzara.

V Pardubicích se dlouho neslo vše v intencích chystaných oslav triumfu v základní části, za který kapitán týmu Patrik Poulíček přebíral s předstihem cennou trofej (podle tradice se jí však nedotkl). Domácí po Mandátově trefě dlouho vedli, ale ve třetí třetině hosté třikrát udeřili a připravili Dynamo o všechny body. A také o šanci pokořit i rekordní součet Liberce ze sezony 2015/2016, v níž Bílí Tygři nasbírali v základní části 118 bodů. Kometa se díky obratu posunula na 8. místo a má jistotu předkola.

Vítkovice přejely Karlovy Vary rozdílem třídy, jedním gólem a třemi asistencemi se o to zasloužil Dominik Lakatoš. Vítkovičtí tak vytvořili aktuálním ziskem 95 bodů klubový rekord v základní části extraligy v tříbodovém systému a stále drží druhé místo před dotírající Spartou. Ta veze výhru z Kladna, které porazila i počtvrté v sezoně, a na Vítkovice dál ztrácí tři body, má ovšem odehráno o jedno utkání méně.

Také hokejisté Hradce Králové zvítězili v Olomouci bez problémů 4:0 a naplno bodovali už v desátém utkání v řadě, čímž ještě vylepšili stávající klubový rekord. Sedmé čisté konto v sezoně si připsal brankář Henri Kiviaho. Dalším úspěchem si Mountfield upevnil pozici v elitní čtyřce před rovněž skvěle finišujícím Libercem, který už ve středu v předehrávce zvítězil 4:3 v Českých Budějovicích.

Černou sérii se naopak nepodařilo přetrhnout Plzni, která prohrála s mistrovským Třincem, přestože po 55 minutách vedla 4:3. V prodloužení však rozhodl o výhře hostů kanonýr Martin Růžička a Západočeši museli skousnout už šestou porážku za sebou.

Důležitý úspěch si připsal Litvínov, který zvítězil na ledě Mladé Boleslavi a dostal tím souseda v tabulce pod sebe na 12. místo. Všechny góly padly v úvodních 12 minutách. Verva navíc odskočila Českým Budějovicím a Kladnu v souboji týmů ze dna tabulky a naopak udělala důležitý krok na cestě za postupem do předkola play off.

Hokejová Tipsport extraliga - 49. kolo:
Mladá Boleslav - Litvínov 1:2
Branky: 9. Šmerha - 7. Zdráhal, 12. Abdul
Vítkovice - Karlovy Vary 6:1
Branky: 8. Mikuš, 18. Dej, 23. Lakatoš, 33. Chlán, 36. Lindberg, 44. Mueller - 49. Gríger
Plzeň - Třinec 4:5 v prodloužení
Branky: 21. Rekonen, 33. Holešinský, 48. Hrabík, 54. Schleiss - 28. a 31. L. Hudáček, 36. a 64. Martin Růžička, 56. Kaňák
Pardubice - Brno 1:3
Branky: 12. Mandát - 45. Zbořil, 46. Zaťovič, 57. Kollár
Olomouc - Hradec Králové 0:4
Branky: 13. a 22. Cingeľ, 22. Jank, 48. Okuliar
Kladno - Sparta 3:4
Branky: 18. Cibulskis, 37. Dotchin, 55. Plekanec - 11. D. Kaše, 18. E. Thorell, 26. Polášek, 36. Vauhkonen
předehráno: České Budějovice - Liberec 3:4