Sparta si po derby spravila chuť proti Litvínovu, vyhrála 6:1

Hokejisté pražské Sparty si spravili chuť po nevydařeném derby se Slavií a porazili doma Litvínov vysoko 6:1. Sparta tak snížila na jediný bod svou ztrátu na vedoucí Zlín, který však má k dobru sobotní zápas v Karlových Varech. Desátý Litvínov má na osmou Plzeň stále pětibodové manko.

Sparta vstoupila do utkání aktivně a měla převahu. Brankář Jarina musel likvidovat Chabadovu střelu a pak zabránil dvakrát ve skórování uzdravenému Kratěnovi. Vzápětí po Dobroňově pádu na útočné modré čáry nabídl Martinec po úniku puk juniorovi Taušovi, který pálil vedle. Potom ještě Martinec, který sparťanský led dobře zná z dlouhodobého působení, dvakrát neúspěšně dorážel.

Vedoucí branky se dočkali domácí v osmé minutě, kdy se trefil Nedvěd. Dvacátou trefu v ročníku nabídl posile Pražanů z Phoenixu litvínovský Branda, který nepochopitelně přihrával ve vlastním obranném pásmu z rohu na střed. Potom hrála Spartě přesilovou hru při Kroupově vyloučení. Nejdříve sice prověřil spolehlivého gólmana Pöpperleho po Čalounově akci Šlégr, ale Řezníček už výhodu přetavil v dvoubrankové vedení.

Další klíčový okamžik utkání se odehrál v 14. minutě, kdy Melichar fauloval v šanci Proroka, ale Čaloun při trestném střílení na Pöpperleho blafákem nevyzrál. Sparta měla další šance - Jarina se vyznamenal především proti Chabadovi a Hlaváčovi. Jarina držel šance Chemopetrolu i při Prorokově vyloučení, kdy chytil Chabadovo sólo i Havlátovu střelu.

Zřejmě naposledy mohl vykřesat naději na bodový zisk Litvínov v polovině utkání, kdy po strkanici Sivka se Šlégrem putovali postupně na trestnou lavici ještě sparťané Richter a Nedvěd. Litvínov hrál dlouho ve čtyřem proti třem, přes půl minuty i v pěti proti třem, ale v největší šanci se opět předvedl Pöpperle proti Čalounovi. Když Trávníček pokazil i přečíslení tří proti jediném obránci, přišel trest - při Martincově vyloučení tečoval Pilařovu střelu Ton.

V závěrečné třetině se snažili Severočeši připravit Pöpperleho o jeho páté čisté konto v ročníku, ale konkurent zkušeného Břízy dlouho odolával. Naopak Jarinu překonal při hře čtyř proti čtyřem v 48. minutě Kratěna. Necelých devět minut před koncem kapituloval i Pöpperle, kdy do výsledku promluvil Kotrla, sparťanský host v Litvínově. Poslední slovo však měli Nedvěd, který se stejně jako v úterý trefil dvakrát, a ještě v oslabení Hlaváč. A to ještě Jarina zabránil Havlátovi v prvním gólu po návratu do sparťanského dresu.

Sparta Praha - Chemopetrol Litvínov 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. P. Nedvěd, 13. Řezníček (Kratěna, Hlaváč), 38. Ton (Pilař), 48. Kratěna (Chabada, Richter), 57. P. Nedvěd (Chabada), 60. Hlaváč (P. Nedvěd) - 52. Kotrla (Zálešák, Branda). Rozhodčí: Mikula - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5287.
Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Majeský, Richter, Melichar, J. Řezníček, Dobroň - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Havlát, P. Nedvěd, Olesz - Ton, Sivek, Chabada - Netík, Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Hranáč, Ťupa, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balázs, Gombár, Trávníček - Tauš, P. Martinec, Heinisch. Trenéři: Jeřábek a Rosol.