Házenkáři Plzně deklasovali v extralize Strakonice a udrželi vedení

Házenkáři Plzně deklasovali ve 21. kole extraligy 43:25 Strakonice a udrželi se v čele tabulky o bod před Lovosicemi. Lovci ve vyrovnaném duelu porazili po obratu 33:29 Kopřivnici.

Ilustrační foto.

Talent tým Plzeňského kraje potvrdil roli favorita už v prvním poločase, který vyhrál o 12 branek, a v druhé části náskok ještě zvýšil. "Líbilo se mi, že jsme měli prakticky od začátku zápas pod kontrolou. Měli jsme hru ve svojí režii a to je náš cíl proti takovýmto soupeřům. Je třeba jim dokázat, že z Plzně se jen tak body vozit nebudou," řekl trenér vicemistra Petr Štochl, jehož svěřenci vyhráli potřetí za sebou.

Na dopolední výhru Plzně musely reagovat v podvečer Lovosice, které v minulém kole prohrály šlágr s mistrovskou Karvinou a přišly o první místo v tabulce. V duelu proti Kopřivnici, jež měla sedmigólové střelce Zdeňka Čadru a Radka Doležela, prohráli Severočeši 16:17 první poločas. Po přestávce se jim ale povedl obrat a udrželi si kontakt s Plzní a náskok tří bodů před třetí Karvinou.

Chance extraliga házenkářů - 21. kolo:
Talent tým Plzeňského kraje - Strakonice 43:25 (26:14),
Nejvíce branek: Škvařil 7/2, Nejdl a Režnický po 5 - Němec 4/4, Kaplan 4, Landsinger 3.
Frýdek-Místek - Maloměřice 30:26 (16:13)
Nejvíce branek: Bureš a Mucha po 7, Moješcik, Gřešek a Choleva po 3 - Koubek 7, Horut 7/2, Kolář a Svooda po 3, Korger 3/1.
Lovosice - Kopřivnice 32:29 (16:17)
Nejvíce branek: Kupa 7/3, Jenko 5/1, Chotěborský a Stach po 4 - Doležel 7, Čadra 7/1, Střelec, Polcar a Lefan po 3.