Hlavní obsah

Poškozené plíce, dušnost. Hvězdný švédský jezdec musí přibrzdit, na čas končí

28. 6. 2022 6:31

Pátý muž průběžného pořadí plochodrážní Grand Prix Fredrik Lindgren kvůli následkům opakované nákazy koronavirem na nějaký čas přerušil kariéru. Šestatřicetiletý jezdec oznámil, že po konzultaci s lékaři minimálně na několik týdnů končí se závoděním, aby se zotavil.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Fredrik Lindgren ze Švédska (vpředu) a Bartosz Zmarzlik z Polska během Grand Prix 2019 v Praze.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Lindgren, který z pěti letošních závodů mistrovství světa dvakrát postoupil až do finále a vybojoval dvě třetí místa, předloni v březnu prodělal těžký covid-19. V sezoně pak přesto obsadil celkově třetí místo, v zimě se ale nakazil podruhé. Vloni byl pátým nejlepším jezdcem v Grand Prix, ale jak vítěz pěti závodů v kariéře letos přiznal, od prvního onemocnění se potýká s dýchacími potížemi, protože má v důsledku nákazy poškozené plíce.

"Minulý rok pro mě skončil předčasně a v minulých týdnech se příznaky dušnosti objevily opět. Snad když teď přibrzdím a dám si od závodění pauzu, budu schopen se zotavit a ještě se v této sezoně vrátím," uvedl Lindgren.

Aktuálně přerušil zejména působení v polské a švédské lize, seriál Grand Prix bude pokračovat až v polovině srpna.

Reklama

Sdílejte článek