Hlavní obsah

Tenistka Krejčíková zahajuje sezonu, v Austrálii chce začít dobře

9. 1. 2022 9:29

Kometa loňské tenisové sezony Barbora Krejčíková se chystá na první letošní start a rok chce na australské půdě zahájit úspěšně. Vítězka Roland Garros a světová pětka začne příští týden na turnaji v Sydney a v prvním utkání se utká s olympijskou vítězkou Belindou Bencicovou.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Tenistka Barbora Krejčíková.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Šestadvacetiletá Krejčíková prožila loni ve dvouhře průlomový rok . Získala první tři tituly na okruhu WTA včetně premiérového grandslamového. Vyšplhala se až na třetí místo světa a poprvé v kariéře si na závěr sezony zahrála i Turnaj mistryň. K tomu byla stále elitní deblistkou, slavila triumf ve smíšené čtyřhře na Australian Open a s Kateřinou Siniakovou vyhrály Roland Garros, získaly zlato na olympijských hrách v Tokiu a sezonu uzavřely titulem na Masters.

"Bylo úžasné, co se mi loni povedlo. Jsem nadšená, jak jsem hrála a jak jsem byla úspěšná. Po sezoně jsem vstřebávala, co jsem dokázala," řekla Krejčíková na tiskové konferenci v Sydney a dodala: "Teď už se zase těším na novou sezonu a dobrý start v Austrálii."

Krejčíková původně plánovala začít hrát už tento týden v Adelaide, ale kvůli nemoci v přípravě turnaj vynechala. Na akci v Sydney bude plnit roli třetí nasazené hráčky.

Hned první soupeřka Krejčíkové bude nadmíru nepříjemná. Se Švýcarkou Bencicovou loni dvakrát prohrála, na olympiádě v Tokiu i v Praze v soutěži družstev. "Byly to velmi vyrovnané a těsné boje," řekla Krejčíková. "Známe se dlouho, trénovaly jsme spolu a vždycky je dobrý začít s výbornou hráčkou, takže se na zápas těším. Bude to dobrá zkouška," řekla Krejčíková.

Reklama

Sdílejte článek
  6 : 4, 3 : 6, 1 : 6 Vondroušová - Sabalenková 6 : 4, 3 : 6, 1 : 6 konec
20220122T02 : 30:00+0100
Vondroušová vs. Sabalenková
Vondroušová vs. Sabalenková
Vondroušová
Sabalenková
  Krejčíková - Azarenková zítra 02 : 30
20220123T02 : 30:00+0100
Krejčíková vs. Azarenková
Krejčíková vs. Azarenková
Krejčíková
Azarenková
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •