Hlavní obsah

Padlá tenisová hvězda dostala v lochu prominentní flek. Spoluvězni se bouří

Tenisový velikán Boris Becker si ve věznici v Anglii odpykává svůj trest za provinění v insolvenčním řízení a tajení dluhů. Šestinásobný grandslamový šampion si stěžoval na místní poměry a lup, najednou si polepšil. Dostal prý práci asistenta učitele tělesné výchovy, kterou ovšem obvykle získávají až ostřílení mazáci. Spoluvězni se proto vzbouřili a jejich rodiny napsaly rozhořčený dopis guvernérovi.

Foto: Profimedia.cz

Boris Becker před nástupem do vězení.Foto: Profimedia.cz

Článek

Trojnásobný wimbledonský vítěz byl dlouho ze života ve vězení v šoku. Byl nespokojený s kvalitou a velikostí porcí jídla nebo s nedostatečnými hygienickými podmínkami. Teď si však Becker podle všeho polepšil. Dostal místo asistenta učitele a své spoluvězně učí základům teorie tělesné výchovy či je seznamuje s výhodami cvičení a zdravého stravování.

Na tuto prominentní pozici se však prý čeká roky a jeho rychlé povýšení se ostatním vězňům nelíbí. Spolu s rodinami dokonce sepsali protestní dopis, ve kterém si stěžují.

„Není to přesně život v luxusu, na který je zvyklý – ale má to lepší než většina vězňů," řekl nejmenovaný zdroj. Zaměstnanci vězení však jakoukoli protekci pro bývalého slavného tenistu popírají. Podle nich mají všichni ve vězení rovný přístup k různým vzdělávacím a pracovním možnostem.

Becker si trest odpykává ve věznici kategorie C nedaleko Henley-on-Thames, kam byl přesunut z drsného Wandsworthu. Po vypršení trestu mu hrozí automatická deportace. On sám věří v návrat do Německa ještě do konce roku a předčasné propuštění v rámci měkčího německého trestního systému.

Reklama

  7 : 5, 4 : 4 Borges, Cabral - Macháč, Pavlásek 7 : 5, 4 : 4 probíhá
20230205T16 : 00:00+0100
Borges, Cabral vs. Macháč, Pavlásek
Borges, Cabral vs. Macháč, Pavlásek
Borges, Cabral
Macháč, Pavlásek
  Sousa - Lehečka dnes 18 : 30
20230205T18 : 30:00+0100
Sousa vs. Lehečka
Sousa vs. Lehečka
Sousa
Lehečka
  Borges - Macháč dnes 19 : 00
20230205T19 : 00:00+0100
Borges vs. Macháč
Borges vs. Macháč
Borges
Macháč
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články