Hlavní obsah

SP v biatlonu 2021/22: Program a výsledky závodů v Annecy - Le Grand Bornard

14. 12. 2021 17:14

Biatlonová sezona je v plném proudu, po rakouském Hochfilzenu je na řadě francouzské Annecy. Čtvrtý díl Světového poháru začíná 16. prosince sprintem žen, poprvé v letošní sezoně se pak pojedou závody s hromadným startem. Zde najdete podrobný rozpis závodů na východě Francie.

Foto: Český biatlon/Petr Slavík

Dočká se Mikuláš Karlík v Annecy prvních bodů ve Světovém poháru?Foto: Český biatlon/Petr Slavík

Článek

Francie hostí Světový pohár v biatlonu ve dvouletých intervalech, naposledy do střediska Le Grand Bornand zavítali biatlonisté v druhé polovině prosince 2019. Tehdy se nejvíce dařilo Norům Johannesi Thingnesi Boeovi a zejména Tiril Eckhoffové, která ovládla všechny tři závody žen. Nejlepším výsledkem bylo třetí místo Markéty Davidové v úvodním sprintu.

Elitní biatlonisté naposledy absolvovali závody v rakouském Hochfilzenu, po čtvrtém dílu Světového poháru v Annecy následuje německá část sezony - od 6. ledna se bude závodit v Oberhofu, o týden později v Ruhpoldingu.

Program 4. dílu SP v biatlonu v Annecy 2021

Porci biatlonových závodů v Le Grand Bornand nakousne sprint žen, a to už ve čtvrtek 16. prosince, o den později přijdou na řadu také muži. Následovat budou stíhací závody a závody s hromadným startem.

Jediným českým zástupcem v první desítce celkového pořadí jednotlivců je stále pouze Markéta Davidová, která si po závodech v Hochfilzenu pohoršila o dvě místa. Mezi muži je nejvýš jednadvacátý Michal Krčmář. V čele celkového bodování jsou Švéd Samuelsson a Norka Roiselandová.

Aktuální pořadí českých biatlonistů v celkovém pořadí SP

MužiŽeny
21. Michal Krčmář8. Markéta Davidová
55. Jakub Štvrtecký34. Jessica Jislová
Mikuláš Karlík (nebodoval)41. Eva Puskarčíková
Vítězslav Hornig (nebodoval)62. Lucie Charvátová
Adam Václavík (nebodoval)63. Tereza Vinklárková

Reklama

Sdílejte článek