Biatlonistka Neunerová vyhrála na MS závod s hromadným startem

CHANTY MANSIJSK

Německá biatlonistka Magdalena Neunerová vyhrála na mistrovství světa v Chanty Mansijsku závod na 12,5 km s hromadným startem. Češka Veronika Vítková v sobotu skončila beznadějně poslední třicátá.

Německá biatlonistka Magdalena Neunerová střílí během závodu MS s hromadným startem.

Dvojnásobná olympijská vítězka Neunerová tak získala na Sibiři po sprintu druhé zlato a celkově už devátý titul mistryně světa v kariéře. Čtyřiadvacetiletou biatlonovou hvězdu příliš nezbrzdily ani čtyři trestné okruhy, které musela absolvovat kvůli chybám na střelnici.

Druhou v cíli Darju Domračevovou z Běloruska porazila Neunerová o 4,8 sekundy, bronz získala s odstupem 14 sekund Norka Tora Bergerová. Obě minuly tři terče.

Závěrečný individuální závod biatlonistek na MS se nepovedl jediné české účastnici Vítkové. Osmá žena z vytrvalostního závodu obkroužila celkem šest trestných okruhů a do cíle dojela minutu a tři čtvrtě po předposlední závodnici. Na Neunerovou ztratila pět a tři čtvrtě minuty.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):
Ženy - závod s hromadným startem na 12,5 km:
1. Neunerová (Něm.) 36:48,5 (4 tr. okruhy), 2. Domračevová (Běl.) -4,8 (3), 3. Bergerová (Nor.) -14,0 (3), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -24,2 (3), 5. Gregorinová (Slovin.) -24,9 (1), 6. Zajcevová (Rus.) -31,6 (2), 7. Ekholmová (Švéd.) -34,7 (2), 8. Dorinová (Fr.) -39,8 (1), 9. Brunetová (Fr.) -44,1 (2), 10. Kuzminová (SR) -44,6 (3), ...30. Vítková (ČR) -5:44,9 (6).