Polák Kubacki si výhrou v Titisee upevnil vedení v SP

Polský skokan na lyžích Dawid Kubacki vyhrál nedělní závod Světového poháru v Titisee-Neustadtu a třetím triumfem v sezoně si upevnil vedení v průběžném pořadí.

Dawid Kubacki při závodu SP v Titisee.

Kubacki předvedl skoky dlouhé 139,5 a 143 metrů a vyhrál se suverénním náskokem 25,7 bodu. V Německu navázal na druhé místo z pátečního závodu, v němž nestačil jen na Anžeho Lanišeka.

Slovinský reprezentant, jenž stejně jako Kubacki usiloval o třetí triumf v sezoně, se dnes musel spokojit s druhou příčkou s výkony 132,5 a 138,5 metru. Na třetím místě skončil Rakušan Stefan Kraft (131 a 141,5).

Dvaatřicetiletý Kubacki si připsal celkově deváté individuální vítězství v kariéře a v průběžném pořadí Světového poháru má 470 bodů. Druhý je Lanišek se 416 body a třetí Kraft s 377 body.

Jediný český zástupce v Titisee-Neustadtu Radek Rýdl byl v kvalifikaci diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

SP ve skocích na lyžích v Titisee-Neustadtu (Německo)