Snowboardistka Maděrová byla v Kanadě osmá v paralelním obřím slalomu SP

Česká snowboardistka Zuzana Maděrová obsadila v paralelním obřím slalomu v Blue Mountain osmé místo. Devatenáctiletá závodnice se v Kanadě probojovala do elitní desítky ve Světovém poháru potřetí v sezoně, jejím kariérním maximem je sedmé místo z minulého víkendu v Bansku.

Snowboardistka Zuzana Maděrová na archivním snímku.

Maděrová proklouzla do závodu z kvalifikace jako poslední šestnáctá, v osmifinále ale nezaváhala a vyřadila vítězku kvalifikačních jízd Japonku Cubaki Mikiovou. Ve čtvrtfinále už byla nad její síly pozdější finalistka Lucia Dalmassová z Itálie.

Vedle sedmého místa ze sobotního závodu v Bulharsku má Maděrová na kontě ještě desátou příčku z prosincové zastávky SP v Cortině d'Ampezzo. V průběžném hodnocení seriálu se posunula na 18. pozici.

Závod vyhrála Ladina Jennyová ze Švýcarska, mužům kraloval Rakušan Benjamin Karl.