Rubriky:

Fotbal

Korupce nebyla pro Obsta největším problémem

15. dubna 2005 11:17 - PRAHA

Krize v reprezentaci po vyřazení národního týmu v baráži o světový šampionát ve fotbale 2002. To byla podle odstupujícího předsedy Českomoravského fotbalové svazu Jana Obsta nejobtížnější situace jeho funkčního období. Obstova řeč zahájila páteční valnou hromadu v Národním domě na pražském Smíchově, kde by měl vzejít jeho nástupce.

Obst uvedl, že po neúspěchu v baráži o účast na světovém šampionátu byl národní tým ve složité situaci a v krátké době se z ní propracoval až do semifinále mistrovství Evropy.

Úvodní část svého vystoupení věnoval reprezentačním úspěchům i neúspěchům, ke korupčnímu skandálu se dostal až později. I pak mu vymezil méně prostoru než například různým turnajům, které svaz pořádal.

"Profesionální fotbal nám radost neudělal, takzvanou korupční aférou nám dal ránu pod pás," řekl Obst a vyslovil přesvědčení, že korupce nevznikla za jeho vlády. "Bylo by naivní se domnívat, že (korupce) dřív neexistovala. Jiné to bylo pouze v tom, že teď byla odhalena," uvedl Obst.

Odhalení rozsáhlého skandálu dokonce označil za klad svého funkčního období. "Fotbalový svaz v této kauze nic nezanedbal, od počátku spolupracoval při jejím vyšetřování policií a jeho disciplinární komise vynášela tresty," řekl Obst.

Valná hromada pokračuje podle daného programu. Jejím cílem je zvolit nové svazové vedení v čele s předsedou, třemi místopředsedy a dalšími devíti členy výkonného výboru.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal