Na mistrovství Afriky jsou ve čtvrtfinále i domácí Egypťané

KÁHIRA

Fotbalisté domácího Egypta v sobotu porazili na mistrovství Afriky celek Pobřeží slonoviny 3:1 a spolu se soupeřem postoupili do čtvrtfinále. Už po základní skupině skončili obhájci stříbrných medailí z Maroka, kteří ve třech zápasech nedali ani gól.

Účastník letošního MS Pobřeží slonoviny nastoupil v Káhiře proti Egyptu již s postupovou jistotou. Jen na lavičce zůstal kanonýr Didier Drogba, ne ale proto, že by trenér Henri Michel šetřil svou hvězdu na vyřazovací část turnaje.

Útočník Chelsea a kapitán národního mužstva přišel v pátek o čtvrt hodiny později na sraz a od francouzského kouče dostal trest.

Egypt se prosadil i přesto, že už v 23. minutě musel střídat zraněný Mido. Útočník Tottenhamu si poranil třísla a jeho další účast na šampionátu je nejistá.

V druhé půli opustil hřiště kvůli zranění i brankář poraženého týmu Tizie a jeho náhradník Barry dostal rychle za sebou dva góly.